1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!

Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!

Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aralık ayı kripto para piyasası için beklentileri karşılamayan bir ay oldu. Piyasa toparlanmaya başlamışken bu kripto paralara göz atmakta fayda var.

Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!

Kripto para birimleri, aralık ayının ilk iki haftasında oldukça oynaktı. Lider kripto para birimi Bitcoin 57,000 dolarlık seviyeden büyük bir düzeltme görerek 42,000 dolara kadar geriledi. Ardından bir toparlanma sürecine girse de 50,000 dolarlık direnci aşmayı başaramadı.

Gerilemeyi tetikleyen katalizörler arasında Covid-19’un yeni varyantının piyasada tetiklediği belirsizlik ve Fed’in enflasyonla mücadele için beklenenden daha erken faiz oranlarını yükseltmeye açık olması yer alıyor.

Bununla birlikte kripto paralara özellikle kurumsal düzeyde talep artmaya devam ediyor. Yatırımcılar piyasada yaşanan düşüşü alım için fırsata çevirmeye çalışırken bazı kripto paralar bu fırsata kapı aralıyor. İşte yatırımcıların radarındaki kripto paralar.

  1. Bitcoin

Lider kripto para birimi her ne kadar büyük bir düzeltme yaşasa da hala 911 milyar dolarlık değerle piyasanın tartışmasız lideri durumunda. BTC, son 24 saatte %3 değer kazandı ve boğalar tekrar 50,000 dolarlık direnci test ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin’in sabit arzı ve kurumsal olarak benimsenme hızı Bitcoin’in bu seviyeri aşıp yeniden ihtişamlı günlere doğru gideceğine işaretler veriyor. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda 48,232 dolardan işlem görüyor.

kripto para Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!

  1. Ethereum

Altcoinlerin lideri de güne %2,49’luk bir yükseliş ile başladı. ETH, yeniden 4,000 doların üzerine sıçramaya çalışıyor. Bu yıl gelen büyük güncelleme ile Ethereum 2.0’a bir adım daha yaklaşan kripto para birimi piyasaya vadettikleri ile hala gözde olan bir kripto para.

Ethereum’un 2022’de ölçekleme sorunlarıyla başa çıkarsa, ETH’ye olan talebin artması muhtemel. Bu, Ethereum’u yılın son günlerinde izlenecek altcoinler listesine sokmak için yeterli bir neden.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda 3,866 dolardan işlem görüyor ve altcoinlerin liderinin piyasa değeri 458 milyar dolar seviyesinde.

kripto para Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!

  1. Solana

2021 yılın da gösterdiği %9,209’luk devasa bir artışla dikkatleri üzerine çeken Ethereum katili düşük maliyetleri ve rakipsiz ölçeklenebilirliği ile gelecek adına da büyük kazançlar vadediyor. DeFi’nin yükselişi Solana için gelecek adına beklentileri de artıyor.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Solana, an itibariyle 165 dolarlık bir fiyat etiketine sahip ve bu fiyat yatırımcıların Solana için alım fırsatı olarak gördüğü bir seviye.

kripto para Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!

  1. AVAX

Avalanche, piyasadaki en düşük maliyetli ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir platform blok zincirlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Arkasında başarılı bir ekip bulunan projenin, özellikle NFT ve DeFi pazarlarında talebin artmasıyla birlikte yükselişinin önümüzdeki yılda devam edeceği birçok analistin ortak görüşü.

İlgili: AVAX fiyat tahmini

AVAX, %16’lık değer kazancı ile günün en çok getiri sağlayanları arasında. AVAX, 2022 yılında da dikkatle izlenecek kripto paralar listesine girmeyi hak eden bir performans göstermeye devam ediyor. Anlık olarak ise 91 dolardan işlem görüyor.

kripto para Yatırımcıların gözü yılın son günlerinde bu kripto paralarda!

Kaynak