1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. İşte yakın vadede Bitcoin fiyatına büyük ivme kazandıracak temel faktör!

İşte yakın vadede Bitcoin fiyatına büyük ivme kazandıracak temel faktör!

İşte yakın vadede Bitcoin fiyatına büyük ivme kazandıracak temel faktör!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir Bloomberg analisti, yakın vadede Bitcoin fiyatına daha büyük bir ivme kazandıracak önemli bir faktörü açıkladı.

Yakın vadede Bitcoin fiyatı neden yükselecek?

Ünlü Bloomberg stratejistlerinden Mike McGlone, Bitcoin (BTC)‘nin bu yıl daha büyük bir ivme yakalamasını sağlayabilecek önemli bir faktörü açıkladı.

“Bu faktör, değer deposu olarak görülen yatırım araçlarının değerine değer katabilir”

 

İlgili: Bitcoin grafiğinde dikkat çeken yeni yükseliş formasyonu!

yakın vadede bitcoin İşte yakın vadede Bitcoin fiyatına büyük ivme kazandıracak temel faktör!

Bloomberg’in önde gelen emtia ve kripto para analisti Mike McGlone, bu yıl hem Bitcoin’in hem de altının büyümesini hızlandırabilecek bir güç olduğuna inanıyor.

İlgili: Blockchain analiz platformundan yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metrikleri!

Hisse senetleri piyayasındaki düşüşler FED’i vazgeçirebilir!

Bloomberg’in kıdemli analistlerinden Mike McGlone göre, Bitcoin ve altın gibi varlıkları yakın vadede olumlu etkileyecek önemli bir faktör var.

Ünlü analist, yakın vadede Bitcoin ve altın gibi değer deposu olarak görülen varlıklarda muhtemel bir yükselişe işaret eden bu faktöre dair detayları Twitter’da paylaştı.

Şöyle ki; McGlone, hisse senetleri piyasasında son zamanlarda yaşanan düşüşün FED’in faiz oranlarını artırma kararını etkileyebileceğine inanıyor. Bunun da yatırımcılar tarafından güvenli liman varlıkları olarak görülen Bitcoin ve altının işine yarayacağını iddia ediyor.

Bununla birlikte analist, bu olasılığın yatırımcıları portföylerini çeşitlendirmeye teşvik edecek önemli bir etken olduğunu söylüyor.

Ancak, McGlone’nun aksine; Goldman Sachs ve Bank of America analistleri, geleneksel borsada bu yıl görülen düşüşün Merkez Bankası’nın mart ayında faiz oranlarını artırma planını etkilmeyeceğine inanıyor. Yani bu analistlere göre, FED, bu düşüşlerden kaynaklı olarak, faiz artırım planında herhangi bir değişikliğe gitmeyecek.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Merkez Bankası faiz oranlarını mart ayında yükseltecek!

Ocak ayında ABD merkez bankası mart ayında bir dizi faiz artırımına başlayacağını açıkladı. Ve piyasalardaki satışlar, özellikle FED’in bu son açıklamasıyla tetiklendi. 

yakın vadede bitcoin İşte yakın vadede Bitcoin fiyatına büyük ivme kazandıracak temel faktör!

Faiz oranlarını artırmak, merkez bankasının yüksek enflasyonla mücadele etmek için kullandığı araçlardan biridir. Ve bu karar, yüksek enflasyon oranlarına yol açan pandemi kaynaklı politikaları tersine çevirmeye yönelik çabaların bir sonucu olarak görülüyor.

Nitekim Amerika’da şu anda enflasyon son kırk yılın en yüksek seviyelerinde seyrediyor. Dahası %7’lik mevcut enflasyon oranı, Fed’in %2’lik hedefinin oldukça üzerinde. Ve bu da tüketicilere ciddi anlamda zarar vermeye devam ediyor.

İlgili: “Balinalardan gelen yeni Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir!”

Kaynak

Etiketler: