1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin grafiğinde dikkat çeken yeni yükseliş formasyonu!

Bitcoin grafiğinde dikkat çeken yeni yükseliş formasyonu!

Bitcoin grafiğinde dikkat çeken yeni yükseliş formasyonu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tarihsel verilere göre, Bitcoin grafiğinde trend dönüşüne işaret eden yeni bir yükseliş formasyonu oluştu!

Bitcoin grafiğinde düşen kama formasyonu!

Bitcoin(BTC), bir süredir kripto ekosisteminde yaşanan büyük düzeltme hareketinden kurtulmaya çalışıyor. Şimdi, potansiyel olarak yükseliş momentumuna işaret eden bir formasyon oluştuğu için, tarihsel veriler yukarı dönüş sinyalleri veriyor.

Kripto paralarda on chain veriler için detaylı analiz sunan popüler blockchain platformu Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin yaşanan son büyük düşüşün akabinde işlem hacminde önemli bir artış kaydetti. Nitekim geçen yıl da bu durumun aynısı yaşadık.

İlgili: Blockchain analiz platformundan yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metrikleri!

İşlem hacminde yaşanan böyle düşüş zamanlarında, bireysel yatırımcıların ilgisi azalırken; bu durum boğaları piyasaya çeker. Bu da yukarı yönlü olası bir trend dönüşüne işaret eder.

Nitekim Bitcoin, yıla yüksek bir volatilite ile başlasa da psikolojik olarak kritik bir seviye olan 40.000 doların altında bir dizi düşüş ve yükseliş hareketleri gerçekleştirdi. Ve bu da aşağı yönlü genişleyen bir kama (takoz) formasyonu oluşmasına neden oldu.

Bitcoin grafiğinde dikkat çeken yeni yükseliş formasyonu!

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Peki Bitcoin grafiğinde oluşan düşen kama ne anlama geliyor?

Alçalan/Yükselen Takoz Formasyonu nedir?

Üçgen formasyonları ile benzerlik gösteren takozlar Alçalan Takoz Formasyonu ve Yükselen Takoz Formasyonu olmak üzere iki türlüdür.
Bir düşüş trendi sırasında oluşan düşen kama genellikle bir yükseliş trendi başlatır. Yani bir tersine dönüş sinyali olarak çalışan bu formasyon, sonrasına bir yükselişin gerçekleşeceğine işaret eder.

 Düşen kama (Alçalan Takoz Formasyonu), genellikle geri dönüş formasyonu olarak bilinir ve fiyatlarda yükseliş eğilimi olarak yorumlanır. Ve bir düşüş trendi sırasında oluşan bu kama, genellikle yükseliş trendiyle sonuçlanır.

Bununla birikte, Yükselen Takoz Formasyonu ise, Alçalan Takoz Formasyonunun tam tersidir. Bu formasyon fiyatlarda düşüş trendi olarak yorumlanır.

İlgili: “Balinalardan gelen yeni Bitcoin alımları büyük bir talep dalgasına dönüşebilir!”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: