1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Vitalik Buterin’den Dogecoin açıklamaları!

Vitalik Buterin’den Dogecoin açıklamaları!

Vitalik Buterin’den Dogecoin açıklamaları!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin’e destek verdiğini açıkladı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Vitalik Buterin’den Dogecoin açıklamaları!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin’in iş kanıtına dayalı modelden hisse kanıtına dayalı modele (PoS) geçmesine yardım ettiğini açıkladı. Ethereum 2.0’ın arkasındaki itici güç olan Buterin, öncelikle dünyanın en değerli ikinci kripto parası olan Ethereum’u PoS’a taşımayı amaçlıyor.

İlgili: Dogecoin nedir, geleceği nasıl?

Geçtiğimiz yıl Ethereum ağında yapılan büyük Londra güncellemesi Ethereum’u 2.0’a götüren yolda büyük bir adımdı. Bu adım başarıyla atıldı. Ether, bu güncelleme ile daha deflasyonist bir varlık haline geldi. Ayrıca Etherum geliştiricileri ağı hantal görüntüsünden çıkarmayı amaçladı.

Ancak geliştiricinin bu değişikliği yapmayı amaçladığı sadece Ethereum değil. Dogecoin için de çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimiz yıl Dogecoin vakfı, yaptığı açıklamada bu yolda Buterin’in kendilerine yardım edeceğine güvendiklerini belirtmişti.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

UpOnly, yakın zamanda Vitalik Buterin ile bir röportaj gerçekleştirdi. Buterin, bu röportajda neredeyse tüm kripto para birimlerinin aynı adımı gerçekleştirmek istediğini ve bu projede yer aldığını doğruladı.

“Biri hariç tüm büyük kripto para birimlerinin Proof-of-Stake’e geçmek için aktif bir planı var.  Ethereum, Dogecoin ve zCash’ın bu planlarının daha da ilerlediğini gördükten sonra argümanlarımızı ortaya kkoymak daha kolay olacak.”

Dogecoin, 2022 yılı için önemli açılımlar yapmayı planlıyor. Tarihinde ilk kez bir yol haritası açıkladı. PoS’a geçiş, Dogecoin’in bu yıl topluluğuna sunmayı planladığı tek yenilik olmayacak. Eğitim içerikleriyle dolu bir ortam, ödeme platformlarında kullanılabilecek kendi portföyü ve oyna-kazan oyunlarına DOGE’nin eklenmesi ana projeler arasında yer alıyor.

Dogecoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,14 dolardan işlem görüyor. Meme coin, 18,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu değer onu kripto piyasasının en değerli 11’inci varlığı yapıyor. DOGE, son 24 saat içerisinde %1,6 artış gösterdi. Dogecoin vakfı kripto parayı geçtiğimiz yıl mayıs ayında yaşadığı ihtişamlı günlerine geri döndürmeyi amaçlıyor.

Dogecoin (DOGE) günlük fiyat hareketleri

Dogecoin Vitalik Buterin’den Dogecoin açıklamaları!

 

İlgili: Dogecoin teknik analizi

Öte yandan Buterin’in yönettiği Ethereum ise, 2,793 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %5,33 değer kazandı.

Kaynak