1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Mike Novogratz, Bitcoin’in 2022’de hangi seviyede olacağını açıkladı!

Mike Novogratz, Bitcoin’in 2022’de hangi seviyede olacağını açıkladı!

Mike Novogratz, Bitcoin’in 2022’de hangi seviyede olacağını açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Galaxy Investment CEO’su Mike NOvoogratz, Bitcoin’in 2022 yılında nasıl bir seyir izeleyeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Mike Novogratz, Bitcoin’in 2022’de hangi seviyede olacağını açıkladı!

Galaxy Investment Partner CEO’su Fed’in şahin bir pozisyon benimsemeye başladığını ve bu politikanın kripto para piyasası için sonuçlarının olacağını belirtti. CNBC ile yaptığı röportajda kripto para piyasasında yaşanan düzeltmenin Fed’in yeni daha sert bir politika izlemesi nedeniyle olduğunu vurguladı. Ünlü CEO, Fed’in 2022’de bu politikaya devam edeceğini ve bu nedenle varlık piyasaları için zor bir yıl olacağını belirtti.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Fed’in önceki duruşunun, kripto varlıklarının değerlemesinde ani artışlar gören bir tür “varlık balonu” yarattığını söyleyen Novogratz, piyasanın riskten kaçınma hissi arttıkça çeşitli piyasalarda bir gerileme yaşandığını söyledi. Öte yandan kripto piyasasının bu politikanın etkisini gördüğünü ifade eden ünlü yönetici kripto paraların değerinin %50 ila %70 arasında kaybettiğine dikkat çekti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Novogratz ayrıca kripto piyasasında yılın ilk birkaç haftasında çok fazla panik satışı görüldüğünü, bu durumun duyguları aşağı yönlü hale getirdiğini açıkladı. Ünlü CEO, hisse senedi 3-4 ay zorlu bir zaman dilimi geçireceğini tahmin ediyor.

“Varlıklar için çok zor bir yıl olacağını düşünüyorum. Borsa bugün çok daha kötü olabilirdi. Nasdaq yatay bir kapanış yaptı, S&P küçük düşüş yaşadı.Yılın ilk 3 haftasında çok fazla korku ve çok satış yaşandı. Bence ayı piyasalarında ticaret yapmak zor çünkü satış baskısı çok fazla. Önümüzdeki 3 veya 4 ay boyunca her iki hisse senedi piyasasında da çok fazla hazımsızlık yaşayacağımızı düşünüyorum. Kripto piyasalarında ise çok şey yaşadık. Kripto piyasası zaten düşüşten nasibini aldı.”

2022’de Bitcoin hangi seviyede olacak?

2021 yılının son aylarında başlayan düşüş 2022 yılında devam ediyor. Anaslitlerin beklediği bir yıl kapanışı ve açılışı olmadı. Bitcoin, bir hayal kırıklığı yarattı. Alex Kruger, başta olmak üzere birçok kripto analizcisi yanılgıya düştü. Ancak 2022 yılının geri kalan zaman dilimi için BTC adına umutlar ve beklentiler hala üst seviyede. Analistler BTC’nin bu yıl altı haneli rakamlara ulaşacağı konusunda hemfikir.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 36,788 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, 696 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken bu değere karşılık gelen piyasa hakimiyet oranı %41,9.

Kaynak