Coinbase borsası herkesin merak ettiği o rakamı açıkladı!

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en büyük kripto para platformu Coinbase borsası, Bitcoin ve ETH satın alan kurumsal yatırımcı sayısını açıkladı.

Coinbase borsasından Bitcoin ve ETH satın alan kurumsal yatırımcılar

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, platformunda 10.000 kurumsal yatırımcının olduğunu açıkladı.

Coinbase borsası herkesin merak ettiği o rakamı açıkladı!
Coinbase

Coinbase Borsası Kurumsal Başkanı Brett Tejpaul’a göre, şu anda platformda 10.000 kurumsal yatırımcı bulunuyor.

Kurumsal yatırımcılar için düzenlenen MicroStrategy World etkinliğinde konuşan Tejpaul, dünyanın en büyük iş zekası şirketi olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor’un da Coinbase’deki kurumsal yatırımcılardan biri olduğunu açıkladı.

Coinbase borsası herkesin merak ettiği o rakamı açıkladı!

Ayrıca Pimco, Wisdom Tree, One Rive gibi hedge fonlarının yanı sıra Grayscale, Tudor Investment ve Third Point de Coinbase’i kullanıyor.

Aslında bunlar yalnızca, Coinbase’i kullandıklarını açıklamayı kabul eden şirketler. Ayrıca bu isimler arasında PNC Bank, SpaceX ve Tesla’nın yanı sıra bazı aile ofisi şirketleri, özel bankalar ve emekli maaşları da yer alıyor.

 Coinbase aracılığıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın alan adı geçen kurumsal yatırımcılardan bir diğeri ise Çinli bir teknoloji şirketi olan Metu’dur.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025


Bitcoin’e kurumsal ilgi arttıkça ekibinin sayısını 5’ten 150’ye çıkardığını belirten Tejpaul, Coinbase’in kurumsal yatırımcılara hizmet veren dünyanın en büyük kripto platformu olduğunu ifade etti.

Coinbase CEO’su Tejpaul, günlük işlem sayısını 4 kat artışla 1.300’den, 5.500 işleme çıkardıklarını kaydetti. Ve bu tür büyük transferleri kurumsal yatırımcılarla ilişkilendirdiğini söyledi.

Şirket ayrıca bu işlemlerin, USD cinsinden değerinin ise 1 milyon doları aştığını ve bunun da kurumsal ilgideki büyümenin bir işareti olduğunu kaydetti.

Tejpaul, şirket olarak büyümenin bir diğer işaretinin de stabilcoinler olduğunu söyledi. Nitekim platform, 2018’de 10 milyar dolar olan stabil coin oranını 2022’de 150 milyar dolara çıkardı. 

İlgili: Blockchain analiz platformundan yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metrikleri!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase borsası herkesin merak ettiği o rakamı açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.