XRP eski günlerine dönebilir! İşte 3 neden!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP, son bir kaç yıldır oldukça tartışmalı bir token oldu. XRP topluluğu, projeyi destekleyenler ile ona basanlar arasında bölünmüştür. Bölünmenin ana konusu merkezileşme ikilemi. Bu teorik tartışmaları göz ardı eden XRP, kısa süre önce büyük bir PATLAMA gördü ve çok önemli olan 1 dolar seviyesini geçti. Bu güçlü ivme tam gaz devam ederse, XRP tekrar 3 dolara ulaşabilir mi?


XRP doğru yolda!

Taraftarları ve karşıtları ile tartışmaların odağında olan  XRP bu piyasada kalıcı hiç bir yere gitmiyor ve yukarı yönlü hareketine devam ediyor. XRP’nin merkezileştirilmesinden bahsetmek demek aynı BNB’ye vurmak anlamına geliyor. Bu iki tokenin de fiyatları patlama yaptı ve son 7 günde sırasıyla XRP % 55 ve BNB % 65 arttı. Şu anda XRP, herkesin ağzında. Nedene mi? Neredeyse 3 yıla yakın bir zamandır eski ihtişamlı günlerine dönmeye çabalayan XRP, diğer kripto para birimlerinin% 90’ından aykırı bir davranış sergileyerek, 2017’den itibaren tüm zamanların en yüksek fiyatına bir türlü ulaşamadı. Şu anda ise içinde bulunduğumuz boğa piyasasında yatırımcılar, XRP’ye akın ederek önceki ATH’sine ulaştığında %100 kar etmeyi hedefliyorlar. XRP’nin önceki ATH’si olan 3 dolara ulaşmasını sağlayacak da 3 neden var.

İlgili:Peter Brandt XRP için 180 derecelik dönüş yaptı!

1- Ripple şirketi SEC Davasında önde

Daha önce de belirttiğimiz gibi Ripple için sadece davayı bırakıp uzlaşmayı başarmakla kalmayıp, adını bile temize çıkarma olasılıkları artıyor. İlk anlaşmazlığın devam etmesinin nedeni SEC’in , Ripple şirketinin XRP’yi satmak için uygun bir lisansa sahip olmadığını düşünmesiydi ve SEC XRP’yi “kayıt dışı tahvil” olarak kabul etmişti. Öte yandan Ripple, XRP tokenin bir menkul kıymet olmadığını ve tıpkı Bitcoin ve Ether gibi (her ikisi de büyük Endekslerde izlenen bir fiyat fonuna sahip) bir kripto para birimi olarak kabul edilmesi yönünde  mücadelesini sürdürüyor.

Son zamanlarda, Ripple şirketinin mahkeme dosyalarına erişimi gerçekleşti ve bu da büyük olasılıkla SEC tarafından kendisine karşı kullanılan boşlukları belirlemelerine yardımcı olacak. Ripple, XRP tokenini bir tahvil yerine sadece “başka bir kripto para birimi” olarak doğru bir şekilde tanımlamayı başarırsa, dava düşecektir.

İlgili:XRP’deki parabolik yükseliş sadece buzdağının görünen yüzü!…

2- Güçlü Fiyatlar Yatırımcıları tekrar cezbediyor

Aynı zamanda hem teknik hem temel aldığımız yer burası. Hiç kartopu etkisi duydunuz mu? Genellikle bunu hayal ettiğimiz zaman, aşağı doğru büyüyen bir görüntü aklımıza gelir. XRP için ise  bu durum tam tersi, satın alma ivmesindeki artış fiyatları yükseltiyor. Buna karşılık, daha heyecanlı traderlar XRP’ye olan güvenlerini tekrar göstererek daha fazla satın alma işlemi gerçekleştiriyor. Bu durum, yukarda söz ettiğimiz 1. Neden ile birleştiğinde, XRP fiyatlarının neden daha da yükselebileceğinin bir göstergesi. Şimdi daha da ilginç olan 3 numaralı neden.

XRP grafiği yükselişi gösteriyor

Şekil 1 XRP için genişletilmiş konsolidasyondan sonra kartopu etkisini yukarı doğru gösteren 4 saatlik XRP / USD grafik – TradingView


3- XRP, önceki ATH’sine ulaşmadı… HENÜZ

2017’de var olan kriptoların% 90’ından farklı olarak XRP, yol boyunca birkaç talihsizlik yaşadı. En önemlisi, XRP’nin kripto piyasasıyla birlikte yükselmesini zorlaştıran SEC davasıydı. Böyle olunca XRP fiyatları 4 yılın en düşük fiyatlarına geriledi ve 0,17 dolara kadar indi. Çoğu kripto para  ATH’nin üzerindeki fiyatlarının tadını çıkarırken, XRP şu ana kadar kendi 3 dolarlık ATH fiyatına bile dönemedi ama pes de etmedi.

Şu anda XRP fiyatı, 62.6 Milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.4 dolar civarında seyrediyor. XRP’nin 3 dolarlık önceki ATH fiyatına ulaşması için 134,1 Milyar  dolar piyasa değeri gerekiyor. Mevcut ilgili piyasa sınırlarına bakıldığında, bu değerleme kısa vadede makul görünmüyor, çünkü BNB’den daha yüksek bir piyasa değerini veya Ether’in yarısı anlamına geliyor bu rakam. Ancak, kripto ekosistemi bir bütün olarak gelişmeye devam ederse ve Ripple, güçlü tekniklerle birlikte önemli temel haberlerle ilerlemeyi başarırsa buna ulaşılabilir.

XRP XRP eski günlerine dönebilir! İşte 3 neden!

Şekil 2 XRP’nin önceki ATH’sine giden yolunu gösteren 1 haftalık XRP / USD grafiği – TradingView

Sonuç – XRP 3 dolara ulaşabilir mi?

XRP tokenini seversiniz ya da sevmezsiniz ama, şu anda gerçekleşmekte olan umut verici yükseliş trendini kabul etmekten başka çareniz yok. Yukarıdaki üç neden, XRP için daha yüksek bir fiyat öngören kesinlikle yükseliş sinyalleri ve 3 dolarlık ATH fiyatına geri döneceğinin işareti. Öte yandan, bunun önümüzdeki hafta veya önümüzdeki ay olacağını söylemiyoruz tabii. Tüm kripto piyasası için olası bir ayarlamanın, özellikle bu uzun yükseliş trendi ile hala gerçekleşme ihtimali var. Fiyat düzeltmeleri yine de yaşanabilir ve Ripple şirketi SEC ile olan savaşı yine de kaybedebilir, bu nedenle her zaman kripto alanında neler olup bittiğine dikkat etmek te fayda var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
XRP eski günlerine dönebilir! İşte 3 neden!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.