1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Güncel WAX Coin rehberi: WAXP token nedir? WAX haber-yorum ve analiz

Güncel WAX Coin rehberi: WAXP token nedir? WAX haber-yorum ve analiz

Güncel WAX Coin rehberi: WAXP token nedir? WAX haber-yorum ve analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

WAX Coin nedir? WAX coin , dijital varlıkların tamamen merkezi olmayan bir şekilde oluşmasına izin veren yeni bir dijital pazardır. Müşterilere dijital malları zahmetsizce alıp satmalarını kolaylaştıran bir token sunmaktadır.


WAX Coin Nedir?

WAX  platformu, çeşitli satış yapılarını destekleyerek likiditeyi en üst düzeye çıkarmak, teklif verme ve yedek teklif verme gibi alternatif satış mekanizmalarını etkinleştirmek üzere tasarlanmıştır.

Sadece bu değil, WAX de OPSkins varlık alışverişinin temel özelliklerinden bazılarını da kullanıyor. Böylece yeni kuşak bir kripto tüccarının sanal varlıklarını çevrimiçi değişimine katılmasını da sağlıyor.

 • Kolay kullanımlı arayüz
 • Mevcut toplam token sayısı: 1,850,000,000
 • Sahte incelemeleri yeni bir inceleme sistemi ile ortadan kaldırır
 • İleri güvenlik mekanizmaları yoluyla dolandırıcılık işlemini önler
 • Doğru ve özlü ürün bilgisi sağlamak için standart katalogları kullanır

Basitçe belirtmek gerekirse, WAX, video oyunuyla ilgili sanal eşyaların alışverişi veya ticareti için özel olarak tasarlanmış küresel bir P2P pazarıdır. Tüm işlemler akıllı sözleşmeler vasıtasıyla yürütülür ve pazarlamaların sıkça yaptığı finansal riskler tamamen ortadan kalkar.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Bu platform, piyasa katılımcılarının şu şekilde hizmet vermesine olanak tanır:

 • Acenteleri listeleyip satma
 • Öğe yerleşim ajanları
 • Değerlendirme Uzmanları
 • İştirakler
 • Alıcılar ve satıcılar

WAX coin Protokolü, sanal malların sorunsuz aktarılmasına odaklanan merkezi olmayan bir blok zincir çözümü olarak hizmet eder.

İlginizi çekebilir: Facebook ve Microsoft’un yatırım yaptığı Metaverse nedir?

WAX Coin nedir?  Bu protokol, öncelikle hızla büyüyen oyun endüstrisine hizmet etmeye odaklanmıştır ancak çeşitli perakende pazar segmentlerinin ihtiyaçlarına da uyacak şekilde yapılandırılmıştır. Ayrıca, WAX coin, küresel pazardaki yüksek verim talebini karşılamak için öncelikle esnaf derneklerinden yararlanmakta ve diğer akıllı teknolojik çözümler için de seçilen Yetkili Görev Belgesi konsensüs algoritmasını kullanmaktadır.

WAX Coin Tarihi

WAX coin platformu, OPSkins’i kuran aynı kişiler tarafından geliştirildi. OPSkins, video oyunuyla ilgili mal ve varlıkların hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlayan dünyanın en büyük pazaryeridir.

WAX coin nedir? grafik

William Quigley halen tüm şirket operasyonlarından sorumludur. 20 yılı aşkın süredir oyun sektöründe ve Cashel Enterprises‘ta Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. John Brechisci, OPSkins’in kurucu ortağı ve CTO’dur. WAX (Worldwide Asset eXchange) platformunun tasarımından ve elleçlenmesinden sorumludur.

SON DÜŞÜNCELER

Çeşitli blok zincir teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, online oyun sektöründeki varlık alışverişinin düzene sokulması açısından çok şey ifade ettiği aşikardır. Geçmişte Steam gibi şirketler, oyun pazarını tekelleştirmiş ve kullanıcılara yüksek işlem ücretleri tahsil etmişti, WAX gibi hizmetler, dengeyi tamamen değiştirme ve sanal oyun ticaretinin bugün yapılma biçimini değiştirme potansiyeline sahiptir.

Proje, OPSkins platformu tarafından desteklendiğinden, anında kullanıma hazır tamamen geliştirilmiş bir ağ olarak ortaya çıkmaktadır. Ayrıca, oyun endüstrisinde her zamankinden daha fazla gelir elde edildiğinden, 2018 yılında dikkat edilmesi gereken en iyi kriptolar listesinde WAX”ı görmek şaşırtıcı değil.

WAX Coin – WAXP token fiyatları

Wax token yazının kaleme alındığı saatte 28 cent düzeyinde işlem görüyor. 558 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile WAXP, CoinMarketCap’te 107’nci sırada işlem görüyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini 2022-2025

Aşağıdaki grafikte WAXP token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

waxp token fiyatları

WAXP token en yüksek değerini piyasaya sürüldüğü ilk günlerin heyecanı etkisi ile 5 dolara çıkarak gördü. Son 90 gün  içerisinde ise WAXP’ın gördüğü en yüksek değer 72 cent oldu.

Aşağıda ise WAXP’a ait önemli arz istatistikleri verilmektedir.

Toplam WAX arzı: 3.836.473.880 WAXP

Piyasada işlem gören WAX arzı: 1.907.377.843 WAXP (16 Ocak 2022), 1.964.281.058 WAXP (6 Mart 2022).

Toplam WAXP token’ların yaklaşık %50’si piyasaya sürülmüş durumda.

Worldwide Asset eXchange – WAXP canlı fiyat grafiği

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.