1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Walmart sonunda kripto para için resmi adımı attı

Walmart sonunda kripto para için resmi adımı attı

Walmart sonunda kripto para için resmi adımı attı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Perakande devi Walmart, kripto paralar konusunda resmi bir adım attı. Buna göre şirketin metaverse alanına da girmesi bekleniyor. Buna NFT’ler de dahil.


Walmart sonunda kripto para için resmi adımı attı

Walmart Inc, kendi kripto parasını çıkarmaya ve non-fungible tokenler (NFT) koleksiyonunu oluşturmaya hazırlanıyor. Bunun için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne bir başvuruda bulundu. Sonuçta müşterilerinin önüne artık hızla popüler olan metaverse dünyasında da çıkabilecek.

Perakende devi, geçen ay birkaç yeni marka alımında bulunmuştu. Bu da elektronik, dekor, oyuncak, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri gibi sanal ürünler üretmeyi ve satmayı amaçladığını gösteriyor.

İlgili – Facebook ve Microsoft’un yatırım yaptığı Metaverse nedir?

Söz konusu başvuruyu ilk önce CNBC duyurdu. Bu perakende devi için önemli bir adımı temsil ediyor. Çünkü dijital teknolojilerin çeşitli yönlerini harmanlayan sanal bir dünya olan metaverse nasıl katılacağını araştırıyor.

walmart Walmart sonunda kripto para için resmi adımı attı

Walmart en son Ağustos 2021’de bir iş ilanı yayımlamıştı. Burada “dijital para birimi stratejileri ve ürünleri yol haritası” geliştirecek biri aranıyordu. Aynı zamanda bu pozisyona alınacak kişinin “kriptoyla ilgili yatırım ve ortaklıları da” belirlemesi isteniyordu. İlan şirketin web sitesinde yayımlanmıştı.

İlgili – Ankara Üniversite’nden tarihe geçen Non Fungible Token (NFT) açılımı!

Peki, Walmart’ın bu alandaki planları nasıl? Son gelişme ile ilgili Walmart’tan yapılan açıklamada şöyle deniliyor:

“Walmart sürekli olarak gelişen teknolojilerin gelecekteki alışveriş deneyimlerini nasıl şekillendirebileceğini araştırıyor. Şu an paylaşacak başka bir şeyimiz yok, ancak inovasyon sürecinin bir parçası olarak rutin olarak ticari marka başvuruları yaptığımızı belirtmekte fayda var.”

Walmart’ın kripto para çıkarması ile ilgili geçen sene çok fazla spekülasyon yapıldı. Hatta Litecoin kabul edeceği ile ilgili yalan bir haber bile çıkmıştı. Perakende devinin müşteri tabanından dolayı bu alanda büyük bir potansiyeli var.

Kaynak