1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Wall Street Bitcoin ETF’si için gün sayıyor;

Wall Street Bitcoin ETF’si için gün sayıyor;

Wall Street Bitcoin ETF’si için gün sayıyor;
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu (SEC) yakında bir dizi Bitcoin vadeli işlem fonu (ETF) için karar verecek.

Wall Street Bitcoin ETF’si için gün sayıyor;

SEC’in Ekim ayı içerisinde 4 Bitcoin vadeli işlem fonu (ETF) için karar vermesi bekleniyor. Geleneksel borsalarda işlem görebilecek olan ETF’ler için; ProShares Bitcoin Strategy, Invecsco Bitcoin Strategy, VanEck Bitcoin Strategy ve Valkyrie Bitcoin Strategy başvuru yapmış durumda.

Bitcoin ETF’leri yatırımcılara doğrudan BTC satın almadan Bitcoin fiyat artışlarından yararlanma imkanı veriyor.

SEC’in kararı olumlu olursa, 6.7 trilyon dolarlık ABD ETF sektörü kripto alanına açılmış olacak.

SEC ETF başvurularını onaylayabilir

Bloomberg Intelligence ETF analisti James Seyffart, SEC’in ETF ürünleri için olumlu karar vereceği görüşünde. Seyffart’a göre, SEC Başkanı Gary Gensler‘in ETF başvurularının 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında değerlendirildiğini söylemesi oldukça pozitif bir haber.

 

sec bitcoin etf

 

SEC’in Ethereum ETF’lerini geri çevirmesi olumlu sinyal olabilir

Kripto ve Wall Street alanı SEC’in ETF kararını bekliyor. Bu konuda önemli bir gelişme geçtiğimiz ay yaşandı. SEC iki başvurucunun Ethereum ETF başvuru dosyalarını geri çekmelerini istedi. Burada olumlu olan haber ise Bitcoin ETF başvuruları için aynı kararı almamış olması.

Bu karar Bitcoin ETF başvurucularını umutlandırdı. 8 Yıldır Bitcoin ETF başvuruları yapılıyor ancak şu ana kadar bir onay alınmış değil.

Konuyla ilgili konuşan danışmanlık şirketi ETF Store CEO’su Nate Geraci, SEC’in şimdiye kadar kendilerini oyaladığı görüşünde.

Öte yandan SEC’in olumsuz bir karar vereceğini düşünen uzmanlarda var. veri şirketi ETF Trends baş yatırım sorumlusu Dave Nadig; SEC’in başvuruları reddetmesinin şaşırtıcı olmayacağı ve ayrıca sektörün asıl ihtiyacı olan şeyin gerçek bir düzenleme planlı olduğu görüşünde.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,877.47

İlgili: Bitcoin güncel teknik analiz yorum ve beklentiler