1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin ile yeniden Tesla alınabiliyor mu?

Bitcoin ile yeniden Tesla alınabiliyor mu?

Bitcoin ile yeniden Tesla alınabiliyor mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en bilinen elektrikli otomobili Tesla’yı Bitcoin ile almak yeniden mümkün olabilir. Nasıl mı? Detaylar haberimizde.

Bitcoin ile yeniden Tesla alınabiliyor mu?

Bitcoin hayatın her alanında ödeme yöntemi olarak kullanılmaya devam ediyor. Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden kuruluşlar arasına moda markası PacSun, otomotiv satış şirketi Car for Coin ve çocuklar için bir hayır kurumu olan Nicklaus Çocuk Hastanesi Vakfı da katıldı.

Ödeme yönetemi olarak Bitcoin’i kabul edecek kuruluşların arasında en dikkat çekeni Car for Coin şirketi. Basına yansıyan haberlere göre şirket lüks araç satışlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Car for coin’in sattığı araçlar arasında Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’da bulunuyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Elon Musk, Bitcoin’in enerji tüketimini gerekçe göstererek daha önce başlatılan Bitcoin ile araç satışını askıya almış, karar kripto dünyasında büyük tepki ile karşılanmıştı. Car for Coin’in adımı Bitcoin ile Tesla alımını yeniden mümkün hale getiriyor.

bitcoin

 

Car For Coin Kurucusu Tom Hegedosh, yaptığı açıklama ile Kripto para ile araç alımına ilişkin detayları verdi.

“Bir müzayede sırasında, teklif verenler ve satıcılar kriptonun değişken değerleri hakkında endişelenmelerine gerek yok. Fiat para biriminin değerinin bilindiği için tüm teklifler ve açık artırma fiyatları USD cinsinden listeleniyor. Alıcılar, açık artırmayı kazandıktan sonra Tesla’lar ve diğer araçlar için kripto veya geleneksel para birimiyle ödeme yapmayı seçebilirler. Satıcı kriptoyu kabul etmezse, onu çevireceğiz. Bu herhangi bir sorun teşkil etmeyecek.”

Car For Coin’in sattığı araçlar arasında sadece Tesla yok şirket ayını zamanda Porsche, Lamborghini, McLaren, Ferrari gibi lüks klasmandaki diğer araçlarında satışını yapıyor.

Aynı zamanda moda ve perakende alanındaki büyük marka olan PacSun’da önde gelen blockchain ödeme sağlayıcısı BitPay’i kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme kabul edecek.

Nicklaus Çocuk Hastanesi Vakfı da insanların artık dijital varlıklarda bağışta bulunabileceğini duyurdu. Çocuklara daha iyi sağlık hizmeti sunmaya odaklanan kar amacı gütmeyen yardım kuruluşu, kripto para birimleri ile bağış kabul edecek.

Kaynak

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.