1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Trilyonlarca Shiba transferi gerçekleşti: Olağan şüpheliyi hepimiz tanıyoruz!

Trilyonlarca Shiba transferi gerçekleşti: Olağan şüpheliyi hepimiz tanıyoruz!

Trilyonlarca Shiba transferi gerçekleşti: Olağan şüpheliyi hepimiz tanıyoruz!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu hafta kripto para piyasalarında Shiba Inu rüzgarı esti. Shiba, Elon Musk’un basit bir tweet’i ile ciddi biçimde değer kazandı. Gün içerisinde ise trilyonlarca adet Shiba balina transferi gerçekleşti. Bu transferin arkasında kimler var?


Trilyonlarca Shiba transferi gerçekleşti! Olağan şüpheliyi hepimiz tanıyoruz!

Doge, Shiba, Floki ve Hamster gibi kripto paralar memecoin sınıflandırmasına tabi tutuluyor. Bu kripto paralara yönelik yatırım motivasyonu, yatırımcılar tarafında bir sürü psikoloji etkisi ile kopyalanarak çığ gibi büyüyor. Fiyatlarda olağan üstü dalgalanmalar gözlenebiliyor.

Hafta içinde Tesla ve SpaceX’in fenomen CEO’su Elon Musk, “Floki” ibaresi ile bir tweet paylaştı. Bu tweet’in ardından Shiba ve Floki fiyatlarında ciddi değer artışları yaşandı. Aşağıda Elon Musk’ın 4 Ekim tarihli tweet’ini görüyoruz.

Aşağıdaki grafikte Shiba Inu fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. 4 Ekim’de fiyatlarda ciddi bir değişimin başladığı dikkat çekiyor.

Trilyonlarca Shiba transferi gerçekleşti: Olağan şüpheliyi hepimiz tanıyoruz!

Shiba fiyatlarında yukarıdaki değişim yaşanırken çok ilginç ve bir o kadar da düşündürücü bir transfer gerçekleşti. Rakamla 6,178,758,122,373.372 adet Shiba transferi gerçekleşti. Yazıyla altı trilyon yüz yetmiş sekiz milyar yedi yüz elli sekiz milyon yüz yirmi iki bin üç yüz yetmiş iki adet Shiba transferi! Yazının kaleme alındığı saatte Shiba 0.00002645 dolardan işlem görüyor. Yani 164 milyon dolar değerinde Shiba transferi gerçekleşti.

Lütfen Bkz: Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

Yukarıdaki transferin fail ya da failleri bilinmiyor. Ama olağan şüphelinin kim olduğunu siz tahmin ediyorsunuzdur. Zenginler için para kazanmak çok kolay değil mi?

Kripto para piyasalarında blockchain teknolojisi sayesinde gerçek kimliği saklı tutularak işlem yapılabiliyor. Bu gizlilik balinalara gizlilik ve manipülasyon imkanı sağlıyor.

Kaynak