Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
66.230,23 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.566,18 USDT
bch
BCH
-0.06%
Bitcoin Cash
429,71 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-0.06%
Binance Coin
607,80 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
145,49 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
30,28 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.03%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
-0.12%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ekim ayı sıcak geçecek; SEC Başkanı Gary Gensler ETF dosyasını mı açıyor?

SEC etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, yasaların borsalarda işlem gören ETF fonları için de koruma sağladığını söyledi. Gensler’in sözleri, “SEC ETF dosyasını yeniden mi açıyor” sorularını beraberinde getirdi.

Ekim ayı sıcak geçecek; SEC Başkanı Gary Gensler ETF dosyasını mı açıyor?

SEC Başkanı Gary Gensler, Çarşamba günü Financial Times’ın Varlık Yönetiminin Geleceği Kuzey Amerika konferansında kripto düzenlemesi ve Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) hakkında konuştu.

Gary Gensler açıklamalarında, kripto varlık yatırım araçlarına ve özellikle de Chicago Emtia Borsası (CME)de işlem gören Bitcoin vadeli işlem fonları hakkında konuştu.

Gensler, CME’de işlem gören Bitcoin ETF fonları ile ilgili olarak ABD Yatırım Şirketleri Yasası [40. Madde] açısından başvuru aldıklarını ifade etti.

 

 

sec

 

Diğer federal menkul kıymetler yasalarıyla birleştirildiğinde, ’40. Madde”, yatırım fonları ve ETF’ler için önemli yatırımcı korumaları sağlar. Personelin bu tür dosyalamaları incelemesini sabırsızlıkla bekliyorum.

 

SEC Başkanı: “ETF yatırımcıları korunmalı”

SEC Başkanı Konferansta ayrıca, yatırımcıların korunması gerektiğinin de altını çizerek; “Şu anda kripto alanında, bankacılık, sigorta, menkul kıymet yasaları ve piyasa gözetimi gibi yatırımcı korumaları olmadan, insanların zarar göreceklerini düşünüyorum.” dedi.

Başkan, kripto şirketlerinin gelip SEC’e kaydolmaları gerekip gerekmediğini danışmaya çağırıyor.

SEC Başkanı Gary Gensler isim vermeden bir eleştiride de bulundu. Gensler, bazı şirketlerin, aralarındaki konuşmaları halka açık ortamlarda dile getirdiğini ifade etti.

Bilindiği gibi Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in, kripto kredi ürünleri hakkındaki tutumunu Twitter’a taşımış ve eleştirmişti.

 

İlgili: SEC’e Bitcoin ETF baskısı: ETF yarışına katılan yeni dev şirket

 

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.