1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ekim ayı sıcak geçecek; SEC Başkanı Gary Gensler ETF dosyasını mı açıyor?

Ekim ayı sıcak geçecek; SEC Başkanı Gary Gensler ETF dosyasını mı açıyor?

Ekim ayı sıcak geçecek; SEC Başkanı Gary Gensler ETF dosyasını mı açıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, yasaların borsalarda işlem gören ETF fonları için de koruma sağladığını söyledi. Gensler’in sözleri, “SEC ETF dosyasını yeniden mi açıyor” sorularını beraberinde getirdi.

Ekim ayı sıcak geçecek; SEC Başkanı Gary Gensler ETF dosyasını mı açıyor?

SEC Başkanı Gary Gensler, Çarşamba günü Financial Times’ın Varlık Yönetiminin Geleceği Kuzey Amerika konferansında kripto düzenlemesi ve Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) hakkında konuştu.

Gary Gensler açıklamalarında, kripto varlık yatırım araçlarına ve özellikle de Chicago Emtia Borsası (CME)de işlem gören Bitcoin vadeli işlem fonları hakkında konuştu.

Gensler, CME’de işlem gören Bitcoin ETF fonları ile ilgili olarak ABD Yatırım Şirketleri Yasası [40. Madde] açısından başvuru aldıklarını ifade etti.

 

 

sec

 

Diğer federal menkul kıymetler yasalarıyla birleştirildiğinde, ’40. Madde”, yatırım fonları ve ETF’ler için önemli yatırımcı korumaları sağlar. Personelin bu tür dosyalamaları incelemesini sabırsızlıkla bekliyorum.

 

SEC Başkanı: “ETF yatırımcıları korunmalı”

SEC Başkanı Konferansta ayrıca, yatırımcıların korunması gerektiğinin de altını çizerek; “Şu anda kripto alanında, bankacılık, sigorta, menkul kıymet yasaları ve piyasa gözetimi gibi yatırımcı korumaları olmadan, insanların zarar göreceklerini düşünüyorum.” dedi.

Başkan, kripto şirketlerinin gelip SEC’e kaydolmaları gerekip gerekmediğini danışmaya çağırıyor.

SEC Başkanı Gary Gensler isim vermeden bir eleştiride de bulundu. Gensler, bazı şirketlerin, aralarındaki konuşmaları halka açık ortamlarda dile getirdiğini ifade etti.

Bilindiği gibi Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in, kripto kredi ürünleri hakkındaki tutumunu Twitter’a taşımış ve eleştirmişti.

 

İlgili: SEC’e Bitcoin ETF baskısı: ETF yarışına katılan yeni dev şirket

 

 

Kaynak