1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC Başkanı aba altından sopa gösteriyor; yeni hedef DeFi mi?

SEC Başkanı aba altından sopa gösteriyor; yeni hedef DeFi mi?

SEC Başkanı aba altından sopa gösteriyor; yeni hedef DeFi mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC Başkanı kriptokredi ürünlerine karşı sert uyarıda bulundu.

SEC Başkanı aba altından sopa gösteriyor; yeni hedef DeFi mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto piyasası etrafındaki düzenleyici tedbirlerini sıkılaştırıyor.

Mevcut SEC Başkanı Gary Gensler, Financial Times’a yakın zamanda verdiği bir röportajda, kripto borç verme hizmetleri sunan platformların düzenlemelerden kaçınamayacağını iddia ederek sert bir uyarıda bulundu.

Gensler, kripto pazarındaki yatırımcıların da geleneksel piyasada sahip olunan korumayı hak ettiğini söyledi. Gensler şöyle konuştu:

Bu kripto alanı şu anda, bankacılık, sigorta ve menkul kıymet yasaları korumasından uzak durumdalar. Birilerinin zarar göreceğini düşünüyorum.

Birçok insanın zarar görmesi muhtemeldir.

Kripto kredi ürünleriyle ilgili tartışmalar, Coinbase’in, henüz piyasaya sürülmemiş stablecoin kredi ürünü için SEC tarafından dava ile tehdit edildiğini ortaya çıkardığında başladı.

Önde gelen kripto borsası daha sonra kredi ürün planlarını rafa kaldırmaya karar verdi.

SEC

Kripto kredi sağlayıcıların kaderi belirsiz

Coinbase, altı ay süren SEC görüşmeleri sonunda kredi ürünü planlarını sonlandırdı. Ancak şimdi gözler BlockFi, Celsius, crypto.com başta olmak üzere diğer kredi ürün hizmeti sunan platformlarda.

SEC, servis sağlayıcılarla görüşmelere açık olduğunu iddia etse de, Coinbase’in deneyimi bunun tam tersini gösteriyor. Özellikle Jay Clayton’dan devralmadan önce kripto kahramanı olarak selamlanan Gensler, kripto inovasyonu için daha büyük bir engel olduğunu kanıtlıyor.

SEC başkanı, daha sıkı düzenlemelere duyulan ihtiyaç konusundaki tutumunu yinelemeye devam ediyor. Ancak bunu nasıl yapacağını açıklamıyor.

Daha fazla DeFi haberi için tıklayınız.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: