DeFi tekrardan yükselişte! DeFi tokenlarına yatırım yapılabilir mi?

Defi Haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Günün en çok kazandıran kripto paraları arasında DeFi tokenları dikkat çekiyor. DeFi (Merkezsiz Finans) tekrardan yükselişte. DeFi tokenlarına yatırım yapılabilir mi?


DeFi tekrardan yükselişte!

Eylül ayı Bitcoin ve kripto para piyasaları için zor bir ay oldu. Lider kripto paranın fiyatları, kripto para piyasalarını domine etmeye devam ediyor. Bitcoin’deki fiyat değişimi, aynı yönde altcoin fiyatlarını da etkiliyor.

Bitcoin 20 Temmuz-7 Eylül arasında iyi bir trend yakaladı. 7 Eylül’de 52 bin doların üzerini gördü. Ancak bu tarihten sonra Bitcoin ve kripto para piyasalarında yoğun satışlar yaşanıyor. Bu süreçte DeFi tokenları da olumsuz etkileniyor. Eylül ayındaki krizde dışsal faktörler etkili oluyor. Bu faktörleri şu şekilde özetleyebiliriz: Regülasyonlar konusunda belirsizlikler, Evergrande (Çin merkezli dev emlak şirketi), Çin yasakları ve diğer küresel belirsizlikler.

Lütfen bkz: DeFi (Merkezsiz Finans) nedir? DeFi projelerinin önemi nelerdir?

Yukarıda bahsedilen olumsuz dışsal gelişmelere rağmen kripto para piyasaları yine cazibesini koruyor. Bitcoin 40 bin dolarlık destek hattının üstünde tutunuyor. Toplam piyasa değeri ise 2 trilyon dolar civarında hareket ediyor.

Son dönemde DeFi tokenlarında bir canlılık dikkat çekiyor. Örneğin yazının kaleme alındığı saatte en çok değer kazanan kripto paraları aşağıda görüyoruz. Listede DeFi’ler dikkat çekiyor.

defi haber

Aşağıdaki grafite ise DeFi platformlarının toplam piyasa değerindeki değişimi görüyoruz. Söz konusu değer 6 Eylül 2021’de 145 milyar dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte DeFi tekenlarının toplam piyasa değeri 129 milyar dolar seviyesinde ve yükseliş trendini devam ettiriyor.

defi haber DeFi tekrardan yükselişte! DeFi tokenlarına yatırım yapılabilir mi?

DeFi tokenları için bakılması gereken diğer gösterge ise DeFi platformlarında tutulan toplam mevduat meblağı. DeFi Pulse verilerine göre toplam DeFi mevduat büyüklüğü 84 milyar doların üzerinde. Yani DeFi’ler 84 milyar dolarlık sanal varlık kilitlenmiş durumda.

defi haber

Hem DeFi’deki mevduat büyüklüğündeki hem de DeFi piyasa değerindeki trendin tekrardan yükselişe geçmesi güven veriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
DeFi tekrardan yükselişte! DeFi tokenlarına yatırım yapılabilir mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.