1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. IOST teknik analizi: IOST fiyatı düşüşü taban buldu mu?

IOST teknik analizi: IOST fiyatı düşüşü taban buldu mu?

IOST teknik analizi: IOST fiyatı düşüşü taban buldu mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

IOST fiyatı son düşüşlerden sonra destek tabanı oluşturma çabasında. Eğer IOST/USD paritesi bu destekten yeterli güç alabilirse, yeni bir yükseliş başlayabilir.


IOST teknik analizi: IOST fiyatı ne olur?

IOST fiyatı 0.089 dolarda Eylül ayının zirvesini kaydetti. Hemen ardından düşüş yaşadı ki IOST/USD paritesi için 0.080 dolarda güçlü bir direnç oluştu. Bu direnci aşamayan kripto para 15 Eylül’den bu yana düşen trend çizgisinin altından kurtulamıyor. Genel kripto para piyasasındaki negatif durum da buna katkı yapıyor.

Ancak şimdi öyle görünüyor ki IOST bir seviyeyi iki defa test ederek, taban oluşturamaya çalışıyor. Genel piyasa koşullarının da yardımı ile burada trend değişimi yapabilir.

IOST fiyatı 2021 yılı fiyat analizi

IOST fiyatı 2021 yılında hareketli dönemler yaşadı. Aşağıdaki 2021 yılı IOST grafiği, sadece 9 aylık bir zaman diliminde 5 farklı büyük sıçrama olduğunu gösteriyor. En yükseği Nisan 2021’de 0. https://mommabe.com/ 093 dolara kadar oldu. Hatta bu seviyeye doğru aynı dönemde 3 art arda sıçrama kaydedildi çok kısa süre zarfında.

Ancak şunu da hatırlatalım ki IOST’un tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) 24 Ocak 2018 tarihinde 0.13 dolarda kaydedilmişti. Bu açıdan 2021 yılı sıçrayışları ATH değerinden hala daha geride kalıyor.

İlgili – IOST nedir ve IOST coin ne için kullanılıyor? 

IOST teknik analizi: IOST fiyatı ne olur?

2021 yılı IOST fiyat grafiği Kaynak: TradingView

IOST fiyatı en son Ağustos ayının başında 0.02 dolar civarından yeni bir yükseliş başlattı. Neredeyse parabolik sayılabilecek bu yükseliş 9 Eylül’de 0.089 dolarda zirve yaptı. Ancak hemen ardından düzeltme yaparak 0.080 dolar seviyesinin altına geriledi. Öyle görünüyor ki daha fazla yükselişin önünü burada oluşan direnç kesti.

IOST daha sonra büyük bir volatilite yaşayarak 0.080 dolar ve 0.066 dolar aralığında konsolide oldu. Ancak kripto para piyasasının yaşadığı genel bir baskı sonucu IOST da düşüşe geçti.

IOST teknik analizi: IOST fiyatı ne olur?

IOST/USD grafiği Kaynak: TradingView

IOST/USD paritesi 15 Eylül’den bu yana düşen bir trend çizgisini takip ediyor. Ancak öyle görünüyor ki 0.051 dolar seviyesi son iki düşüşü durdurdu ve fiyatın yönünü yukarı çevirdi. Altcoin bu seviyedeki desteği iki defa test etti. Öyle görünüyor ki burada yakın vadede yükseliş trendi başlayabilir.

IOST teknik indikatörler

IOST/USD paritesi için RSI şu an yükseliyor ve 50 çizgisine yaklaşıyor. Öyle görünüyor ki bu gösterge satış bölgesinden geri dönüyor. MACD indikatörü ise hala ayı durumunda ve yatay ilerliyor.

Eğer IOST fiyatı 0.051 dolar destek tabanını korursa yükselişe geçebilir. Kripto paranın önünde 0.058 dolar, 0.063 dolar, 0.066 dolar, 0.070 dolar, 0.075 dolar ve 0.081 dolar direnç seviyeleri var.

Düşüş durumunda ise ilk başlıca destek 0.040 dolar civarında. Daha fazla düşüş durumunda ise kripto para yazın destek tabanı olan 0.030 dolara kadar çekilebilir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: