1. Home
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. IOST nedir ve geleceği nasıl? IOST coin haber ve gelişmeleri

IOST nedir ve geleceği nasıl? IOST coin haber ve gelişmeleri

IOST nedir ve geleceği nasıl? IOST coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

IOST blockchain projesi, merkezsiz uygulamalar alanında çalışan, Nesnelerin İnterneti ve Değerli İnternet gibi, merkezsiz hizmetler sunan bir platform. Projenin yerel kripto parası ise IOST. IOST projesi ve onun yerel IOTS tokeni ile ilgili ayrıntılara bakalım.


IOST projesi ve IOST coin nedir?

Geliştiricilerine göre, IOST blockchain platformu yüksek ölçeklenebilir bir ağ ve kendine ait “proof of believability” (inanırlık kanıtı) konsensüs algoritmasını kullanıyor.

Merkezsiz uygulamalar da yüksek hızdan yararlanarak IOST üzerinde çalışabilir. Bu blockchain, saniyede birkaç bin işlemi destekliyor. Bu yapabilmek için de “sharding” yani veri tabanı bölümleme yöntemi kullanılıyor.

IOST’un arkasındaki geliştiricilerin amacı, merkezi olmayan bir ekosistemde yüksek güvenlik ve ölçeklenebilirlik taleplerini karşılayan çevrimiçi hizmetler için lider platform geliştirmek.

IOST adı ise “Internet-of-Service (IOS) and the word token (T)” ifadesinden geliyor. Platform, hızlı ve güvenilir bir altyapı arayan servis sağlayıcıları ve blockchain geliştiricileri için tasarlandı.

IOST’u blok zincirleme teknolojisinden yararlanarak toplumumuzda devrim yaratmaya çalışan yeni ortaya çıkan tokenler grubuna koyun.

İlgili – Merkezsiz borsa dYdX ve DYDX token nedir?

Bitcoin en az internet kadar işlevsel

Kısaca IOST nedir?

Özet olarak anlatacak olursak, Sequoia, Matrix, ZhenFund ve diğer büyük yatırımcılar tarafından desteklenen IOST, online hizmet sağlayıcılar için geliştirilmiş kurumsal düzey bir blockchain platformu. IOST ekibi ise daha çok blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisine odaklanan araştırma ve geliştirmelere odaklanıyor.

IOST faaliyet alanı nedir?

IOST, farklı çevrimiçi hizmetlerin sorunsuz bir şekilde barındırılmasını mümkün kılan Hyper Evren Dağıtılmış Sistemini (HUDS) kullanır. Bu, bir kullanıcı olarak, tüm verilerinizi bir ağ düğümünde bulma ve güvenli bir şekilde saklama şansınız olduğu anlamına gelir. Daha da cazip olan şey, Amazon, Alibaba ve eBay gibi mega şirketleri yıkma şansına sahip olma yeteneğidir.

IOST ağında kullanıcılar, rekabet etmek için adil bir yol sağlayan bir ekosistemdeki platformu kullanarak buranın hizmetlerinden para kazanma fırsatına sahip olurlar. Önemli bir avantajı aracılık ihtiyacının ortadan kaldırılmasıdır.

İlgili – Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?

 

IOST tokende (IOST) iş kanıtı (proof of work) ya da hisse kanıtı (proof of stake) mekanızması yok. Bu dikkate değer bir nokta. Ağ, ağ üzerinde fikir birliğini sürdürmek için inanılırlık kanıtına (proof of believability) dayanıyor.

Bu algoritma çok ölçeklenebilir olarak lanse edildi. Özel TestNet saniyede 8000 işlem (TPS) elde edebileceğini gösteriyor.

Protokol güncellemelerinin bir parçası olarak, IOST’un kurucuları, enerji verimliliği ve ölçeklenebilirliğin zorluklarını büyük ölçüde azaltan bir proje geliştirmeyi tasarladıklarını ortaya koydu. Bildiğiniz gibi, en iyi kripto para birimlerinin çoğunu etkileyen bu sorunlar, büyüme fırsatlarının azalmasına ve diğer paraların spekülatif bir araca indirgenmesine neden oluyor.

IOST tokenin geleceği nasıl?

Kripto para piyasası şiddetli volatilitesi ile biliniyor. Uzun vadeli IOTS fiyat tahminleri ise kripto para için pozitif verilere işaret ediyor. Bu açıdan IOTS iyi bir yatırım olarak kabul edilebilir.

IOST nedir ve geleceği nasıl? IOST coin haber ve gelişmeleriIOST fiyat grafiği

IOST fiyat grafiği ise bize şunu gösteriyor. Kripto paranın fiyatı 2021 yılında önemli dalgalanmalar yaşadı. Ancak 2022 yılının başından bu yana, piyasa genelindeki ayı durumuna uygun olarak geriledi ve dip seviyelerde işlem görüyor.

IOST ile ilgili önemli veriler şu şekilde:

  • Tüm zamanların en yüksek fiyatı: 0.1365 dolar (24 Ocak 2018)
  • Tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.001562 dolar (13 Mart 2020)
  • Dolaşan arz: 18,588,745,668 IOST  (Temmuz 2022 verisi)
  • Toplam arz: 18,588,745,668 IOST
  • Maksimum arz: 90,000,000,000 IOST

Kaynak

Daha fazla kripto para ve coin incelemesi