fbpx
BTC : 525206 ₺ ETH : 36335 ₺ XRP : 8.86 ₺ LTC : 1562.6 ₺ USDT : 13.714 ₺ XLM : 2.806 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. IOST nedir ve geleceği nasıl? IOST coin haber ve gelişmeleri

IOST nedir ve geleceği nasıl? IOST coin haber ve gelişmeleri

IOST nedir ve geleceği nasıl? IOST coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

IOST coin nedir? IOST projesi nesnelerin İnterneti ve Değerli İnternet gibi, merkezi olmayan hizmetler yapmak istiyor. Token sadece spekülatif kullanım içindir. 


IOST coin nedir?

Geliştiricilerine göre, IOST blockchain platformu yüksek ölçeklenebilir bir ağ ve kendine ait “proof of believability” (inanırlık kanıtı) konsensüs algoritmasını kullanıyor.

Merkezsiz uygulamalar da yüksek hızdan yararlanarak IOST üzerinde çalışabilir. Bu blockchain, saniyede birkaç bin işlemi destekliyor. Bu yapabilmek için de “sharding” yani veri tabanı bölümleme yöntemi kullanılıyor.

IOST’un arkasındaki geliştiricilerin amacı, merkezi olmayan bir ekosistemde yüksek güvenlik ve ölçeklenebilirlik taleplerini karşılayan çevrimiçi hizmetler için lider platform geliştirmek.

IOST adı ise “Internet-of-Service (IOS) and the word token (T)” ifadesinden geliyor. Platform, hızlı ve güvenilir bir altyapı arayan servis sağlayıcıları ve blockchain geliştiricileri için tasarlandı.

IOST’u blok zincirleme teknolojisinden yararlanarak toplumumuzda devrim yaratmaya çalışan yeni ortaya çıkan tokenler grubuna koyun.

Bitcoin en az internet kadar işlevsel

Kısaca IOST nedir?

Özet olarak anlatacak olursak, Sequoia, Matrix, ZhenFund ve diğer büyük yatırımcılar tarafından desteklenen IOST, online hizmet sağlayıcılar için geliştirilmiş kurumsal düzey bir blockchain platformu. IOST ekibi ise daha çok blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisine odaklanan araştırma ve geliştirmelere odaklanıyor.

IOST faaliyet alanı nedir?

IOST, farklı çevrimiçi hizmetlerin sorunsuz bir şekilde barındırılmasını mümkün kılan Hyper Evren Dağıtılmış Sistemini (HUDS) kullanır. Bu, bir kullanıcı olarak, tüm verilerinizi bir ağ düğümünde bulma ve güvenli bir şekilde saklama şansınız olduğu anlamına gelir. Daha da cazip olan şey, Amazon, Alibaba ve eBay gibi mega şirketleri yıkma şansına sahip olma yeteneğidir.

IOST ağında kullanıcılar, rekabet etmek için adil bir yol sağlayan bir ekosistemdeki platformu kullanarak buranın hizmetlerinden para kazanma fırsatına sahip olurlar. Önemli bir avantajı aracılık ihtiyacının ortadan kaldırılmasıdır.

 

IOST tokende (IOST) iş kanıtı (proof of work) ya da hisse kanıtı (proof of stake) mekanızması yok. Bu dikkate değer bir nokta. Ağ, ağ üzerinde fikir birliğini sürdürmek için inanılırlık kanıtına (proof of believability) dayanıyor.

Bu algoritma çok ölçeklenebilir olarak lanse edildi. Özel TestNet saniyede 8000 işlem (TPS) elde edebileceğini gösteriyor.

Protokol güncellemelerinin bir parçası olarak, IOST’un kurucuları, enerji verimliliği ve ölçeklenebilirliğin zorluklarını büyük ölçüde azaltan bir proje geliştirmeyi tasarladıklarını ortaya koydu. Bildiğiniz gibi, en iyi kripto para birimlerinin çoğunu etkileyen bu sorunlar, büyüme fırsatlarının azalmasına ve diğer paraların spekülatif bir araca indirgenmesine neden oluyor.

IOST tokenin geleceği nasıl?

Kripto para piyasası şiddetli volatilitesi ile biliniyor. Uzun vadeli IOTS fiyat tahminleri ise kripto para için pozitif verilere işaret ediyor. Bu açıdan IOTS iyi bir yatırım olarak kabul edilebilir.

Kaynak

Daha fazla kripto para ve coin incelemesi

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: