Klaytn teknik analizi: KLAY fiyatı harekete geçmeye hazır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Klaytn (KLAY) fiyatı Eylül’ün ortasından bu yana yaşadığı düşüşten sonra sonunda destek tabanı bulmuş olabilir. KLAY coin fiyatı harekete geçmeye hazır. KLAY/USD paritesi için önemli seviyelere bakalım.


Klaytn teknik analizi: KLAY fiyatı ne olur?

Klaytn (KLAY) fiyatı Eylül ayının ortasında kaydettiği aylık zirveden sonra büyük bir düşüş trendine kapıldı. Kripto para neredeyse yüzde 50 değer kaybetti. Ancak öyle görünüyor ki alıcılar psikolojik bir seviyenin üzerinde destek tabanı oluşturmaya çalışıyor.

Klaytn fiyatında destek tabanı

KLAY/USD paritesi 1.98 dolar aylık zirveyi 16 Eylül ve 20 Eylül’de 2 defa test etti. Öyle görünüyor ki Eylül’ün başındaki neredeyse parabolik yükseliş burada durdu ve kripto para istikrarlı bir düşüş yaşadı. Yaklaşık 10 gündür bir düşüş trendi oluşturan Klaytn, sadece bir defa ayı trend çizgisini kırma girişiminde bulundu ve başarısız oldu.

KLAY fiyatındaki bu zayıflığın önemli bir sebebi genel kripto para piyasası ile ilgili. Global finans piyasalarından gelen negatif haberler ve Çin’in kripto yasaklarını daha da genişletmesi, Bitcoin ve başlıca altcoinler gibi Klaytn (KLAY) fiyatını da etkiliyor.

Klaytn teknik analizi: KLAY fiyatı ne olur?

Klaytn analizi ve KLAY/USD paritesi 1 günlük grafik Kaynak: TradingView

KLAY/USD paritesinde görülen düşüş trend çizgisine rağmen, öyle görünüyor ki kripto para önemli bir eşikte destek buldu. Nasıl ki 2 dolara ramak kalmış KLAY fiyatı düşüşe geçti, şimdi de 1 dolar psikolojik seviyesine yaklaşınca da destek buldu. Klaytn fiyatı için 1 doların üzerinde destek tabanı oluşuyor ve düşüşler buradan geri çevriliyor.

Şu an KLAY fiyatı 1 dolardan destek bulmuş görüyor. Daha fazla düşüş durumunda bir önceki 0.86 dolar ve 0.88 dolar destek bölgesine çekilebilir.


KLAY teknik indikatörler

KLAY’ın destek tabanı bulmasına ek olarak RSI indikatöründe de aşırı satış olan 30 seviyesine ulaşan kripto para buradan yönünü yukarı çevirdi.

MACD indikatöründe de ayı bölgesinde sıfır çizgisine doğru incelen bir histogram göze çarpıyor. Sonuç olarak KLAY fiyatı yakında harekete geçebilir.

Fib seviyeleri, KLAY/USD paritesinin önündeki direnç seviyelerini şöyle gösteriyor: 1.248 dolar, 1.388 dolar, 1.502 dolar, 1.615 dolar ve 1.776 dolar.

Klaytn (KLAY) nedir?

Klaytn (KLAY), 2.6 milyar dolar piyasa değeri ile CoinMarketCap sıralamasında 50. sırada bulunan önemli projelerden biri.

Daha ayrıntılı: Klaytn (KLAY) nedir ve nasıl çalışıyor?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Klaytn teknik analizi: KLAY fiyatı harekete geçmeye hazır
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.