okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’a göre Çin Bitcoin’i bu nedenle yasakladı!

Elon Musk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder Elon Musk katıldığı programda Çin’in kripto piyasasına getirdiği yasaklar ve nedenleri üzerine değerlendirmelerde bulundu. Detaylar haberimizde.

Elon Musk’a göre Çin Bitcoin’i bu nedenle yasakladı!

Geçtiğimiz hafta Çin Halk Bankası yaptığı açıklama ile kripto piyasasında bir sarsıntıya neden oldu. Çin hükümetinin kripto paraya karşı tutumu sektörde herkes tarafından biliniyor. Daha önce de Çin’den gelen haberlerden piyasa etkilenmişti.

Çin Halk Bankası yaptığı açıklamada ülkedeki tüm kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etmişti. Bilindiği gibi bu yılın şubat ayında da Bitcoin madencilik faaliyetlerini yasaklayan ülkeden madencilerin ani çıkışına şahit olmuştuk. Ancak bu yasaklama madencilerin yeni lokasyonlara hızlı bir şekilde entegre olması ile piyasaya uzun dönemli bir zarar vermeden atlatıldı.

İlgili: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tesla CEO’su Elon Musk, 28 Eylül’de gerçekleşen Kod Konferansı’nda Çin’in kripto para piyasasına getirdiği yasaklar üzerinde durarak bir değerlendirmede bulundu.

Musk, Çin’in kripto karşıtlığının ar arkasında tam olarak ne olduğunu söyleyemese de, Çin Komünist Partisi’nin merkezi hükümet için bir tehdit oluşturduğu için kripto para birimlerine karşı düşmanca davrandığını öne sürüyor. Aynı zamanda ünlü milyarder kripto paranın değerinin hükümetlerin onu kontrol edememesinden kaynaklandığını belirtti.

“Sanırım kripto temelde merkezi hükümetin gücünü azaltmayı hedefliyor ve bundan hoşlanmıyorlar, benim tahminim bu. Biliyorsunuz, hükümetler elini kurabiye kavanozundan uzak tutup para veri tabanını düzenleyemediğinde bundan memnun olmazlar.”  

Madencilik yasaklarına da değinen Musk, Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının altında Çinde yaşanan ve güney eyaletleri rahatsız eden elektrik kesintilerinin olduğunu değerlendirdi.

Programda Çin dışında konulara da değinen Elon, SEC’in kripto para düzenlemesi çalışmalarına da atıfta bulunarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bu konuda bir şey yapmaması gerektiğini vurguladı.

Kripto piyasasında yaptığı açıklamalar ile bazen dikkat bazen de tepki çeken Musk, kripto paraların uzun vadeli bir yatırım olduğuna dikkat çekti ancak kriptoyu Mesih’in ikinci gelişi olarak görmediğini ifade etti.

“Büyük bir kripto para uzmanı olduğumu söyleyemem. Kripto para biriminde bir miktar değer var. Mesih’in ikinci gelişi gibi olduğunu düşünmüyorum…Umarım para sistemindeki hatayı ve gecikmeyi azaltır.”

https://www.youtube.com/watch?v=ESIjxVudERY

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.