1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase’in sildiği gizemli tweet!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase’in sildiği gizemli tweet!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase’in sildiği gizemli tweet!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto para yatırımcıları heyecanlandıran bir tweet attı ve sonrasında bu tweet’i sildi. Tweet neyle ilgili ve neden piyasalarda heyecan yarattı? Cevabı haberimizin içeriğinde.


Coinbase’in sildiği gizemli tweet

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 2021 yılında halka arz edildi. Coinbase’in halka arz edildiği dönem ile Bitcoin’in rekor kırdığı dönem kesişmişti. İlgiler kripto para piyasalarının üzerinde yoğunlaşmışken Coinbase’in arzı, yatırımcılar tarafından oldukça ilgi gördü. Coinbase piyasada ciddi düzeyde fon toplamayı başardı.

Coinbase kripto para borsasının piyasaya yapıcı özelliği var. Borsada listelenen kripto paraların değerinde listelenme haberinin ardından ciddi pump yaşanıyor. Bu olgu kripto para piyasalarında “Coinbase Etkisi” olarak adlandırılmaya başlandı.

Coinbase resmi tweet adresinde bir makaleyi paylaştı. Makalenin başlığı şu şekilde: “Coinbase Report: Expectect Growth in crypto Fund and SEC Approved ETF Soon”. Türkçe’si: “Coinbase Raposu: Kripto fonunda büyüme ve SEC’in ETF Onayı Bekleniyor.”

Sonrasında Coinbase bu tweet’i sildi. Anlaşılan Coinbase, Bitcoin ETF’lerin kabul edildiğine dair bir spekülasyona neden olmak istemiyor. Yine de piyasada en az bir Bitcoin ETF başvurusunun Ekim ayı içerisinde SEC tarafından onaylanacağına dair söylentiler mevcut.

Bitcoin ETF nedir ve neden piyasa tarafından önemseniyor? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Bitcoin ETF nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

 Bitcoin ETF’lerin onayına yönelik talep, piyasalarda oldukça yüksek. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) masasında 18 adet Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Bu rakam şu ana kadar ulaşılmış en yüksek rakam. Birçok saygın finansal şirket Bitcoin ETF’ler konusunda başvuruda bulundu.

SEC’in başvurular için verdiği 75 günlük değerlendirme süresi Ekim ayı içerisinde sona eriyor. Piyasada “bu sefer onaylanır” beklentisi oldukça yüksek. Bloomberg analisti Eric Balchunas’un ETF onayı konusunda beklentisinin yüksek olduğunu duyurdu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.