1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İşte herşeye rağmen, Bitcoin alımını sürdüren dev banka!

İşte herşeye rağmen, Bitcoin alımını sürdüren dev banka!

İşte herşeye rağmen, Bitcoin alımını sürdüren dev banka!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)‘na yapılan yakın tarihli bir başvuru, ünlü yatırım bankasının dev bir Bitcoin alımı daha yaptığını ortaya koydu.

Morgan Stanley Bitcoin alımına devam ediyor!

Morgan Stanley 2021’in ilk çeyreğinde, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na sunduğu belgede bu yıl vadeli kontratlar ve Grayscale aracılığıyla müşterilerine kripto para hizmeti sunacağını ve Bitcoin yatırımına açık olan üç ayrı fona erişim başlattığını açıklamıştı.

Şimdi de SEC tarafından hazırlanan yakın tarihli bir rapora göre, bankacılık devi Grayscale’in BTC Trust fonu aracılığıyla Bitcoin biriktirmeye devam ediyor.

İşte herşeye rağmen, Bitcoin alımını sürdüren dev banka!

Küresel finansal hizmetler devi Morgan Stanley, Grayscale’in BTC Trust yatırım ürünü aracılığıyla Bitcoin fonunu artırmaya devam ediyor.

KoinMedya olarak ağustos ayında söylediğimiz gibi, finansal hizmetler şirketinin Insight Fund olarak adlandırılan yatırım fonu, 928.051 GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) hissesine sahipti.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan yakın tarihli bir başvuru, Morgan Stanley’in 31 Temmuz itibariyle 58.116 GBTC hissesi daha satın aldığını ortaya koydu.

Veriler, o sırada tek bir hisse değerinin yaklaşık 34.5 dolar olduğunu gösteriyor. Bu da firmanın en son yatırımında kar zarar oranının hemen hemen eşit olduğu anlamına geliyor.

Bu arada şirket tarafından yapılan bu son Bitcoin alımının, Morgan Stanley’in üst düzey yöneticilerinden Dennis Lynch’in Bitcoin’in kırılgan olmadığını söylemesinden kısa bir süre sonra yapıldığını da belirtmekte fayda var.

Üst düzey yetkili, varlığın piyasa düzensizliklerine direnebileceğine ve diğerleri başarısız olduğunda Bitcoin’in daha da gelişebileceğine inanıyor.

Hatta Lynch, BTC ve popüler TV dizisi South Park’taki Kenny karakteri arasında bir şöyle bir benzerlik kurdu:

“Bitcoin’in South Park’taki Kenny’e benzediğini söyleyebilirim. Biliyorsunuz ki, adam her bölümde ölüyor ve tekrar geri dönüyor. İşlerin yoluna koyabilecek küçük bir şeye sahip olmak, ama aynı zamanda, bu tür aksaklıkların gerçekleştiği ve bu ters senaryoların inanılmaz bir boyuta ulaştığı bir dünyada yaşıyorsanız, bazı şeylerin ters gidebileceğini bilmek mantıksız değildir.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: