1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Visa araştırmasından Bitcoin ve kripto için güzel haber

Visa araştırmasından Bitcoin ve kripto için güzel haber

Visa araştırmasından Bitcoin ve kripto için güzel haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Visa, kripto paralarla ilgili bir araştırma yaptı. Bu araştırma, Bitcoin ve sektör için heyecan verici sonuçlar içeriyor.


Visa araştırmasından Bitcoin ve kripto için güzel haber

Visa, dokuz ülkede kripto paralarla ilgili bir araştırma yaptı. Bu araştırmaya göre, küçük işletmelerin yüzde 25’i 2022’de Bitcoin ve kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacak. Aynı zamanda bu dokuz ülkedeki tüketicilerin yüzde 13’ü de perakendeci mağazaların bu yıldan itibaren kripto ödemeleri sunmasını bekliyor. Visa Inc’in yaptığı araştırmanın sonuçları bunu gösteriyor.

Araştırma dokuz ülkede 2,250 küçük işletme sahibine yapıldı. Bu ülkeler arasında ABD, Brezilya, Singapur ve Canada gibi ülkeler var. Bu soruçlara göre, kripto paralar yakında ana akım ödeme yöntemi olarak piyasada yer alacak.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Coingate sayesinde Ripple binlerce mağazada kabul edilecek

Visa aynı zamanda ABD’den 1,000 ve geri kalan ülkelerin her birinde 500 yetişkine de anket yaptı. Buradan çıkan sonuca göre daha fazla insan artık kripto paralara ısınıyor ve kendilerini kripto paralar ile güvende hissediyor.

Kripto paralar giderek popüler oluyor. Ancak buna rağmen mal ve hizmet alımlarından ödeme yöntemi olarak yaygın kullanımları yok. Bunun başlıca sebebi ise kripto paraların doğasında olan şiddetli değer dalgalanmamaları.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı haftalık kapanış öncesi ne durumda?

Mesela, sadece Pazartesi günü Bitcoin fiyatı birkaç saat içinde yüzde 5 civarında düşerek, Eylül ayından bu yana ilk defa 40,000 dolar seviyesine geldi.

Kuzey Amerika dışındaki küçük işletmeler Bitcoin ve diğer kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmeye daha açıklar. Bu oran Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Singapur ve Brezilya’da en yüksek. Buradaki küçük işletmelerin yüzde 30’u kripto para kabul edebileceğini belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.