1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Verim ve yüksek güce odaklanan yeni Bitcoin madencilik donanımı

Verim ve yüksek güce odaklanan yeni Bitcoin madencilik donanımı

Verim ve yüksek güce odaklanan yeni Bitcoin madencilik donanımı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madenciliği donanımı üreten şirket, A12 serisinden yeni ve geliştirilmiş madencilik donanımını tanıttı. Söz konusu yeni makine 2022 Bitcoin konferansı sırasında duyuruldu.


Verim ve yüksek güce odaklanan yeni Bitcoin madencilik donanımı

Bitcoin madenciliği donanımı üreticisi Canaan, A12 serisinde yeni bir makinenin tanıtımını yaptı. Bu makinenin kendi kendine madenciliği (self-mining) genişletmek için çıkarıldığı bildirildi.

Çin mekezli bir şirket olan Canaan, Avalon 1266 ismi verilen bu yeni makinenin terahash (J/T) başına 35 jul verimlilikte, saniyede 100 terahash’a (TH/s) ulaşabildiğini açıkladı. Bu yeni makine ve bilgileri şirketin başkan yardımcısı Edward Lu, Miami’de düzenlenen 2022 Bitcoin konferansı sırasında duyurdu.

Yine de bu yeni madencilik donanımın kesin olarak ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili kesin bilgi verilmedi.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Lu, kripto para basınına yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Ana müşterilerimizin talepleri ve siparişlerine göre makinenin üretim ve teslimat planını ayarlayacağız.”

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Lu, 15 dakikalık konuşmasının çoğunu, hem madencilik teknolojilerinin verimliliğini artırarak hem de yenilenebilir enerji kaynaklarına geçerek sürdürülebilirliği iyileştirme ihtiyacına dikkat çekerek harcadı. Lu şöyle diyor:

“Avalon, son iki yılda kendini daha yeşil bir Bitcoin madenciliği endüstrisi kurmaya adamıştır. Bunu kendi ürünlerimize uygulayarak işe başladık.”

Yetkili, aynı zamanda Canaan’ın yeşil enerji hedefleri olan madenciler ile iş birliği de yapmaya hazır olduğunu belirtti.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Şirkerin şu an Kazakistan’da madencilik gücü var. Ancak madencilik kapasitesini ABD’ye de genişletmeyi planlıyor. Lu, konferansın ardından en uygun fırsatları aramak için ABD’nin farklı eyaletlerini gezmeyi planladığını söyledi.

MicroBT de yeni madencilik teknolojisini Bitcoin 2022 konferansı sırasında duyurdu. Yeni Whatsminer M50 serisinde şimdi M50S madencilik donanımı var ki 126 TH/s gücü üretebiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: