1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin düşerken balinalar ne yapıyor? İşte veriler

Bitcoin düşerken balinalar ne yapıyor? İşte veriler

Bitcoin düşerken balinalar ne yapıyor? İşte veriler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, bugün nisan ayının en düşük seviyelerini kaydetti. BTC, düşerken balinalar piyasalara akın etti. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin düşerken balinalar ne yapıyor? İşte veriler

Bitcoin, hafta sonunun ilk gününde nisan ayının en düşük seviyesini gördü. Gün içerisinde 48,123 dolara inen BTC’de kontrol bir süredir ayıların elinde TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin destek seviyelerinin yavaş yavaş çözüldüğünü gösteriyor.

43,500 dolarlık kritik destek noktasının altına düşen Bitcoin’de 40,000 doların altı için uyarı zilleri çalmaya başladı. Sıradaki destek noktaları 42,000 dolar ve 40,000 dolar. Bitcoin, bu destekleri de kaybederse 37,680 dolarlık son bir ayın en düşük seviyesine kadar gerileyebilir.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre BTC, 42,469 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %3 değer kaybeden kripto paranın piyasa değeri de 807 milyar dolara düştü.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

Popüler yorumcu Crypto Ed, yatırımcıları 40.000 dolarlık seviyenin test edileceği ancak Bitcoin’in orada durmayabileceği konusunda uyardı. Ed, Bitcoin’in 44,000 doları geri almadığı sürece daha aşağı seviyeleri göreceğini savundu.

bitcoin Bitcoin düşerken balinalar ne yapıyor? İşte veriler

 

“44k veya daha iyi 45-46’yı geri almadığı sürece, korkarım daha fazla olumsuzluğa ve en azından 40k ve belki de daha düşüklerini yeniden test etmeye hazır olmamız gerekiyor” 

Zincir içi analitik firması Glassnode’un kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happe’de hafta boyunca devam eden düşük hacimli işlemlerin fiyat dalgalanmasına neden olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Bitcoin’den bir kaçış olduğu aşikar ancak balinalar kaçıştan çok satın alım için devrede. Bitfinex borsasında Bitcoin balinaları satıcılardan yeni arz satın almaya devam ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ayrıca borsa kayıtlarına göre anonim başka bir büyük hacimli cüzdan da benzer şekilde fiyat hareketinden bağımsız olarak düzenli aralıklarla milyonlarca dolar değerinde BTC satın almaya devam etti. Sonuç olarak, Fiyat düşüşlerini fırsata çeviren Bitcoin balinaları yine iş başında.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: