1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Uzun vadeli yatırım düşünenler bu altcoine akın etti!

Uzun vadeli yatırım düşünenler bu altcoine akın etti!

Uzun vadeli yatırım düşünenler bu altcoine akın etti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında uzun vadeli yatırım düşünenlerin tercihi bu altcoin oldu. Detay ve teknik veriler yazımızda.

Uzun vadeli yatırım düşünenler bu altcoine akın etti!

Kripto piyasası haftanın son gününde genelde yatay bir görünüm veriyor. Ancak altcoinlerde bir kıpırdama var. Uzun süredir aynı seviyelerde değer gören piyasa en azından Terra çöküşü sonraki düşüşü durdurmuş gözüküyor.

Bu piyasada yatırım yapan milyarderlerin hepsi neredeyse hodl ediyor. Yani bir coine yatırım yaptıktan sonra onu hemen satmıyor ve dalgalanmalara rağmen elinde tutuyor. Ethereum sahipleri de artık milyarderler gibi hareket ediyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Önde gelen kripto analiz firması IntoTheBlock, Ethereum’u satın alanların altcoini büyük ölçüde uzun süre elinde tuttuğunu gösteren veriler ortaya koydu. IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro’ya göre, dolaşımdaki tüm Ethereum’un %50’sinden fazlası artık bir yıldan uzun süredir ETH tutan adreslere ait.

Uzun vadeli yatırım düşünenler bu altcoine akın etti!

 

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

“1 yıldan uzun süredir ETH tutan adresler (“hodlers”) dolaşımdaki tüm Ether’in yarısından fazlasını elde etmeyi başardı. Hodlers, Eylül 2021’den beri bakiyelerini düşürüyordu, ancak Ocak 2022’de biriktirmeye başladı.  2020’den beri ilk kez dolaşımdaki tüm arzın %50’sinden fazlasına ulaştı.” 

Bu adım yatırımcıların uzun dönemde Ethereum’a olan güvenlerini ortaya koyması açısından önemlidir. Özellikle yaz aylarında gerçekleşmesi beklenen Ethereum 2.0 geçişinin ppotansiyel olarak satın alındığı düşünülebilir.

“Kısa vadeli tablonun kötü görünmesine rağmen, uzun vadeli oyuncular inanca devam ediyor.  a16z, kripto tarihindeki en büyük kripto fonu olan 4,5 milyar dolarlık kripto fonunu duyurdu. Bu yatırımlar tipik olarak haftalar değil, on yıllar içindeki zaman dilimlerini hedefler. Sonuç olarak, kripto vizyonunun gerçekleşmesi zaman alacak ve kısa vadeli belirsizlikten bağımsız olarak, uzun vadeli piyasa katılımcıları inançlarını koruyor.”

Ethereum yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,786 dolardan işlem görüyor. Ether, 216 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Son 24 saat içerisinde %1,42 değer kazanan ETH kripto piyasasının %17,9’unu domine ediyor.

İlgili: Ethereum teknik analizi

 

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

Uzun vadeli yatırım düşünenler bu altcoine akın etti!

 

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: