1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Rakamlar Cardano’nun yeni Bitcoin olduğunu mu gösteriyor?

Rakamlar Cardano’nun yeni Bitcoin olduğunu mu gösteriyor?

Rakamlar Cardano’nun yeni Bitcoin olduğunu mu gösteriyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardarno potansiyel olarak, Bitcoin gibi kısıtlı arza sahip olabileceğini gösteriyor.

Cardano, Bitcoin gibi nadir bulunan bir coin olabilir

Twitter’da Cardano üzerine yaptığı yayınlarla öne çıkan “ADA Wahale” isimli Twitter hesabı, Cardano’nun Bitcoin gibi arz darlığı ile enflasyonist bir yapıya sahip olabileceğini söylüyor.

Analist göre ayrıca, ADA, BTC’ye benzer yapısıyla, gelecekte oldukça kısıtlı arza sahip coinlerden biri olabilir.

“ADA Whale”, BTC ilk olarak uzun süre, düşük fiyatta kalarak geniş kitlelerce kolayca satın alındı. Bu süreçte arz oldukça sabit kaldı ve hala da kısıtli şekilde arz edilmeye devam ediyor. Satoshi Nakamoto’ya göre arz kıtlığı fiyatı artıracak. Bu bakımdan arz 21 milyon ile sınırlandırıldı. Geçtiğimiz Nisan ayında 19 milyonunca BTC çıkarıldı. Gelecekte üretilebilecek yalnız 2 milyon BTC kaldı.

Bu noktada Ethereum gibi bazı coinler sınırsız arza sahip ADA’ın ise 45 milyar arzı olacak. Şu anda 33.82 milyar ADA coin piyasada işlem görmeye devam ediyor.

100 bin takipçili hesap, Bitcoin’in 2010’da trad edilmeye başlandığını ve 4 yıl sonra, 2014’te 4.4 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştığını söylüyor. ADA coinin ise 2017’de piyasaya girdiğini ve 4 yıl sonra 15.4 milyar dolar marketcap değerine ulaştığını ifade ediyor.

 

https://twitter.com/cardano_whale/status/1530351492770582528

Bu arada Cardano Vasil hardforka hazırlanıyor. Haziran ayında yapılması planlanan mainnet lansmanı ile birlikte Vasil hayata geçmiş olacak.

Canlı ADA coin fiyatı: [mcrypto coin=”ADA” currency=”USD”]

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

İlgili: Cardano cüzdan nedir? 2022 en iyi Cardano cüzdanları

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: