1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü milyarder Ethereum 2.0’ın ETH’ye olası etkilerini açıkladı!

Ünlü milyarder Ethereum 2.0’ın ETH’ye olası etkilerini açıkladı!

Ünlü milyarder Ethereum 2.0’ın ETH’ye olası etkilerini açıkladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder Bill Miller, Ethereum 2.0’ın Ethereum ile Bitcoin arasındaki rekabete olası etkilerini değerlendirdi. Detaylar ve Teknik veriler haberimizde.

Ünlü milyarder Ethereum 2.0’ın ETH’ye olası etkilerini açıkladı!

Kripto piyasasında merakla beklenen Ethereum 2.0’a geçişin bu yıl yaza aylarında tamamlanması bekleniyor. Ethereum tarafından gelen mesajlar güncellemeye ilişkin sona gelindiğini doğruladı. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile geçişin bu yaz yapılacağını teyit etti.

İlgili: Vitalik Buterin’den Ethereum 2.0 açıklaması!

Ethereum 2.0, Ethereum ağının bir iş kanıtı konsensüsünde (PoW), bir hisse kanıtı konsensüsüne geçişi öngörüyor. Bu geçiş Ethereum’u daha verimli hale getirecek. Yatırımcıların beklentisi ise değer olarak Ethereum’u daha yukarılara çıkarması. Geçtiğimiz yaz ETH 2.0’a geçiş yolundaki önemli güncellemelerden biri olan Londra güncellemesinin ardından Ethereum yükselişe geçmiş ve kasım ayında 4,891 dolar tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Ethereum 2.0 aynı etkiyi yaratacağı düşünüldüğü için merakla bekleniyor. Dünyanın ilk akıllı sözleşme platformu olan Ethereum, üzerinde çalışan birçok projeye ev sahipliği yapıyor. Geçiş Ethereum projelerinin de daha aktif çalışması için çok önemli.

Ancak geçişin Ether’i Bitcoin’in daha çok gerisine atacağını düşünenlerde var. Efsanevi yatırımcı Bill Miller, yaklaşmakta olan Ethereum güncellemesinin Ethereum’u eşitsizlik ile karşı karşıya bırakacağını ve Bitcoin’e karşı rekabette büyük bir yara alacağını savunuyor.

“İnsanların Amerika Birleşik Devletleri’nde bir sorun olarak bahsettiği şeylerden biri eşitsizlik. Hisse kanıtı temelde hayal edebileceğiniz en eşitsiz şeydir, çünkü tüm kararları zengin insanlar verir. Daha fazla hisseniz varsa, tehlikede olan daha fazla Ethereum’unuz varsa, yani bir başkasından daha fazlasına sahipseniz kararları siz verirsiniz ve bu da Bitcoin’de olmayan bir şey. Bitcoin gerçekten daha demokratik.”

Miller, örnek olarak Venezuela, Nijerya, Lübnan, Ukrayna ve Afganistan’ın siyasi durumlarını göstererek BTC’yi ekonomik bir çöküşe karşı bir tür sigorta olarak gördüğünü de sözlerine ekledi. Miller, ocak ayında servetinin yarısını Bitcoin’e yatırdığını söylemişti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Ünlü milyarder Ethereum 2.0’ın ETH’ye olası etkilerini açıkladı!

 

 

Kaynak

 

 

Etiketler: