1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Vitalik Buterin Ethereum için müjdeyi verdi!

Vitalik Buterin Ethereum için müjdeyi verdi!

Vitalik Buterin Ethereum için müjdeyi verdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, müjdeyi verdi. Ether 2.0 için en net açıklama Ethereum CEO’sundan geldi. Detaylar haberimizde.

Vitalik Buterin Ethereum için müjdeyi verdi!

Ethereum cephesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl yapılan Londra güncellemesinin ardından Ethereum ağının çalışma mekanizmasının bir iş kanıtı modelinden (PoW) hisse kanıtı modeline (PoS) geçişi için son adımlar atılmıştı.

Yeni güncellemenin ne zaman gerçekleşeceği kripto para dünyasında ve özellikle Ethereum yatırımcıları arasında merak konusuydu. Güncellemenin biraz gecikeceğine dair daha önce yapılan açıklamalar hayal kırıklığı yaratsa da Vitalik Buterin son açıklamasıyla heyecan yarattı.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Ünlü CEO, Şanghay’daki Web3.0 ETH Geliştirici Zirvesi’nde Ethereum Merge’nin 2022 yazına kadar gerçekleşebileceğini açıkladı. Bilindiği gibi Ethereum Merge, ETH topluluğunda en çok beklenen güncellemelerden biri.

Ethereum Merge, uzun bir bekleyişin ardından Proof-of-Work’ten Proof-of- Stake’e geçiş sağlayacağı için Ethereum için bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor.

Vitalik Buterin, geliştiricilerin neredeyse 7 yıldır bu güncelleme üzerinde çalıştığını ve sona geldiklerini açıkladı. Yaz aylarında geçişin tamamlanmasını öngördüklerini de sözlerine ekledi.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Bir Ethereum çekirdek geliştiricisi olan Preston Van Loon, The Merge”in bu yılın ağustos ayında gerçekleşeceğini açıklamıştı. Buterin’de yaptığı açıklama ile Van Loon’u doğrulamış oldu.

Vitalik, şu ana kadar olan gecikmenin geliştirme sırasında ortaya çıkan sorunlar nedeniyle olduğunu ve yeni sorunların ortaya çıkmaması halinde bu yılın yaz aylarında güncellemenin tamamlanacağını duyurmuş oldu. Ethereum geliştiricileri de ardı ardına yapıtıkları açıklamalarda sona geldiklerini vurguladı.

“Her şey yolunda giderse, plan birleşme’nin yaz aylarında gerçekleşmesidir. Herhangi bir sorun olmaz ise ağustos ayında gerçekleşecek. Sorun olursa eylül, ekim olabilir. Ethereum sonunda bir Proof-of-Stake ağı olacak.”

Altcoinlerin lideri durumundaki Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 2,012 dolardan işlem görüyor. Ether, son 24 saat içerisinde %1,25 değer kazandı. ETH’nin 241 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. Kripto para, bu değer ile ekosistemin %19,1’ini domine ediyor.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

Vitalik Buterin Ethereum için müjdeyi verdi!

 

Dünyanın ilk akıllı sözleşme platformu olan Etherum, işlem hızının yavaşlığı ve yüksek işlem ücretleri ile eleştiri konusu oluyor. Güncellemenin Ethereum’u daha da hızlandıracağı ve değerini artıracağı değerlendiriliyor.

Canlı Ethereum (ETH) fiyatı

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.