Loading...
btc
BTC
-0.56%
Bitcoin
64.606,60 USDT
eth
ETH
-1.49%
Ethereum
3.507,39 USDT
bch
BCH
0.16%
Bitcoin Cash
389,57 USDT
xrp
XRP
-0.46%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.05%
Litecoin
73,73 USDT
bnb
BNB
-0.81%
Binance Coin
594,49 USDT
sol
SOL
-2.41%
Solana
132,36 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
27,18 USDT
ada
ADA
-0.96%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-2.52%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
0%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-1.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Uzun vadeli Bitcoin yatırım stratejisi nasıl yapılmalı?

Analistten Binance Coin için korkutan tahmin: BNB, Bitcoin karşısında…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasasında uzun vadeli başarılı bir yatırım konusunda farklı açılardan ipuçlarını ele aldığımız yazı dizimizin bu günkü bölümünde, grafik analizleri hakkında bilinmesi gerekenler ve nelere dikkat etmeniz gerektiği yer alacak.


Bitcoin piyasasında uzun vadeli başarılı bir yatırım için grafikler

  • Grafikler, Bitcoin piyasasına ne zaman girip ne zaman çıkacağınızı en doğru söyleyen araçlar. İnsanların genel davranışı eğilimlerine karşı durabilmek, sağlam bir grafik analiz becerisi gerektiriyor. Bu piyasada başarılı olmak, söylemlerden ziyade teknik bilgiye dayanıyor.

  • Teknik analiz haberlerini çok iyi takip etmelisiniz. Grafikler eğer doğru kullanılırsa yol gösterici vazifesini mükemmel yerine getiren araçlar. Sadece haberleri takip etmek grafik analizlerini ikinci plana atar. Haberler bir çeşit geciken göstergeler iken, grafikler rehberlik eden göstergeler. Geciken göstergeler, rehberlik eden göstergelerin değerini azaltıp, dikkatleri başka yöne çeker. Dikkatli olmak gerekiyor. Grafikleri değerlendirirken zamanına odaklanmalı. Haberlerden ziyade doğru zamanda yapılan teknik analizler yol göstericidir.

  • Pek çok kripto paranın kendi özel grafik formasyonu var. Devamlı olarak zaman içinde tekrar ortaya çıkarlar. Grafik formlarındaki bireysel farklılıklara dikkat edin.

  • Temel dinamikler ile grafik analizini bir araya getirmek kripto para yatırımı için büyük bir avantaj verecek size.
Bitcoin piyasasında uzun vadeli başarılı Uzun vadeli Bitcoin yatırım stratejisi nasıl yapılmalı?
  • Grafik okumak basit görünebilir ama aslında grafikten piyasanın tüm önemli içyüzünü anlamak çok zor. Piyasanın nereye doğru gitme olasılığını anlamak sanatı diyebiliriz grafikler için. Ne zaman zirveye çıkacak ne zaman dipleri bulacak grafikler bize gösterir.

  • Grafiklerdeki zamanlardan sadece %1 i en doğru giriş çıkış zamanlarını verir. Diğer kalan % 99 hazırlık ve takip zamanları. Mesela 5 yıl-haftalık grafiğe bakalım. %1 kadar kısmı 5 yıllık zaman içinde 3 haftalık bir zaman dilimine denk düşer ve bu süre bir ticaret yapmak, almak ya da satmak için en optimal süre. İşini iyi bilen bir yatırımcı bir zamanlar şöyle söylemişti bu zaman konusunda: zamanlama her şey değildir, zamanlama sahip olduğumuz tek şeydir.
Bitcoin piyasasında uzun vadeli başarılı Uzun vadeli Bitcoin yatırım stratejisi nasıl yapılmalı?
  • Fiyat noktalarının sadece %1 asıl ilgili olan bölge % 99 unun aslında ilgisi yok. Aşırı grafik yüklenen bir dünyada, şöyle geriye gidip bakın fiyat noktalarının sadece %1 i önemli. Bu % 1 size baskın trendleri belirleme ve başarılı bir yatırım yapma konusunda yol göstericidir

  • Her zaman şu sözü göz önüne almamız gerekiyor ‘ piyasalar uzun süre mantık dışı bir pozisyonda’ kalabilirler. Bunu yönetmenin tek yolu, uzun vadeli grafikler çoğunlukla büyük zirveleri gösterdiği için grafiklere odaklanmak. Kripto yatırımcılarının asıl araması ve takip etmesi gereken en son tepe ve en son dip noktalar.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

  • Gün içi grafikleri uzun vadeli yatırımcılara göre değil. Bu grafikler sadece günlük ticaret yapanlar için uygun.O nedenle, sağlam bir karar vermek durumundasınız: ya yatırımcı olacaksınız yada tüccar. Her durumda farklı bir analiz aracına ve farklı prensiplere ihtiyacınız var çünkü. Yukarıdaki noktalar uzun vadeli yatırımcılar için.  Uzun vade ise 3 aydan 6 aya kadar olan bir süre.

  • Aslında grafik okumak çok basit ama tüm bilgileri çıkarmak oldukça zor dur. Grafikleme piyasanın gideceği olası yönler hakkında bilgi verir. Ne zaman tepe ne zaman dip olacak grafikler yardımı ile öğreniriz.

Kripto piyasasında başarılı olmak için en temel bilgi olarak grafikleri çok iyi tanımak ve kararlarımızı ona göre almakta çok büyük yarar var.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.