1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Uzman analiste göre Bitcoin’de bu seviyeye kadar çöküşe hazırlıklı olmalı

Uzman analiste göre Bitcoin’de bu seviyeye kadar çöküşe hazırlıklı olmalı

Uzman analiste göre Bitcoin’de bu seviyeye kadar çöküşe hazırlıklı olmalı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 20,000 doların altında 18,000 dolara kadar düşmüştü. Yatırımcılar için yeni hedef ise 16,000 dolar. Bir analist ise bu seviyenin de altında bir fiyat gösteriyor ve buraya kadar düşüşe hazırlıklı olunması gerektiğini belirtiyor.


Uzman analiste göre Bitcoin’de bu seviyeye kadar çöküşe hazırlıklı olmalı

Bitcoin (BTC) son 24 saatte 20,000 doları koruyarak işlem gördü. Ancak yatırımcılardan yüzde 20’lik bir yeni düşüş beklentisi var.

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Bitcoin fiyatında 21,000 doların üzerine dönme girişimi: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin’in 10,000 doların altını görmesi imkansız değil

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri şunu gösteriyor. BTC/USD paritesi son 24 saatte 20,000 doların üzerindeki bir aralıkta işlem görüyor. Bu fiyat hareketleri ABD hisse senetleri piyasasındaki gidişatı yansıtıyor. Burada da son bir günde yatay bir ilerleme var.

Fed Başkanı Jerome Powell’in açıklamaları kısa süreli bir volatilite oluşturdu. Powell’in Kongre açıklaması ise makro ekonomik politikalarla ilgili hiçbir yeni bilgi sağlamadı.

Kripto para yorumcuları ise önceki öngörülerini tekrar ediyor. Genel görünüm belirsiz ve yine de 16,000 dolara yolculuğu içeren bir gerileme potansiyeli bulunuyor.

On-chain analiz platformu CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Twitter üzerinden şöyle yazıyor:
“Geniş bir aralıkta BTC konsolidasyonu ve ardından da yukarıya gidecek. Maksimum düşüş trendi -%20 kadar büyük değil.”

İlgili – Bitcoin ayı piyasasında kriptoların %90’ı ölecek; Geriye hangi coinler kalır?

Ki, genel olarak mevcut döngüde dip seviyelere ulaştığımızı düşünüyor. Ancak bu dip seviyede aralığa bağlı yatay seyrin ne kadar sürebileceği konusunda belirsizlik var. Yine de buradan daha fazla short pozisyon önermiyor. “Tabii eğer Bitcoin fiyatının sıfıra doğru gidebileceğini düşünmüyorsanız.” diyor.

Piyasayı gözlemleyen Material Indicators ise daha fazla risk oluşabileceği yorumunu paylaşıyor. Şöyle deniliyor:

“Bu aşamada hiç kimse Bitcoin’in mevcut aralığı koruyup koruyamayacağını ya da yeniden 10,000 doların altını görebileceğini kesinlikle söyleyemez. Ancak yine de bu ihtimallere karşı plan yapmamak ve hazırlıklı olmamak aptallık olur.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: