Uzman analist Bitcoin’de dikkat edilmesi gereken seviyeleri açıkladı

Bitcoin fiyatı yakın vadede hangi seviyeleri görecek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 30,000 dolara düşmekten kaçınmaya çalışırken, BTC/USD paritesinde dikkat edilmesi gereken seviyelere bakalım.


Bitcoin 30k’ya düşmeme mücadelesi verirken dikkat edilmesi gereken seviyeler

Bitcoin fiyatı 38,000 dolar seviyesinin altını gördü. Hem de Ağustos 2021’den sonra ilk defa. Öyle görünüyor ki lider kripto para daha fazla kayıp vermeye devam ediyor.

Bir sonraki durak 33,000 dolar mı?

Bitcoin bir gecede 38,500 doları yeniden ziyaret etti. Son gelişmeler üzerine BTC/USD paritesi çok sağlıklı görünmüyor. Sonuçta hedefte daha düşük seviyeler olabilir.

Kripto para piyasası genelinde ise bir günde 720 milyon dolarlık tasfiyeler yaşandı. Analist Filbfilb’e göre ise tarihsel veriler açısından bu rakam yetersiz. Özellikle de likiditenin muhtemelen 38.000 doların altında yoğunlaşmasından dolayı. Bundan dolayı daha büyük bir çöküşü tetikleme ihtimali de yüksek.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş devam eder mi?

Analist son yaşananlar üzerine şu yorumda bulunuyor:

“Bir süredir muhtemelen 38,000 doların altında olan tasfiyeler üzerine konuşuyorduk. Spot fiyat kaldıraçlı pozisyonları burada piyasa dışına atmaya devam ettikçe bir sonraki “rahatlama” durağı 33,000 dolarda olacak.”

Bitcoin 30k'ya düşmeme mücadelesi verirken dikkat edilmesi gereken seviyeler


BTC/USD grafiği Kaynak: Decentrader

Analist önemli seviyeler konusunda ise şu yorumda bulunuyor:

“Eğer bir miktar momentumla birlikte 38,000 dolar seviyesi kaybedilirse, 4 Aralık 2021’de yaşanana benzer bir tasfiye bekleyebiliriz. Bu durumda ilk adımda 33,000 dolara doğru hareket başlar. Muhtemelen de 100 Haftalık Hareketli Ortalamaya da dokunur. Burası 31,500 dolarda. Ancak 33,000 dolar da rahatlamak için potansiyel seviyelerden biri.”

Eğer analistin belirttiği gibi bir gidişat olursa BTC Temmuz 2021’deki çöküşün kopyasını yapmış olacak. Bu durumda dip seviyesi 30,000 doların altında olur. Burası ise 2021 yılının açılış bölgesiydi. Tabii söz konusu çöküşten sonra lider kripto para 69,000 dolardaki yeni zirveye giden ralli başlatmıştı.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Yeni yükseliş için 40,000 doların üzerinde kapanış gerekiyor

Bu arada lider kripto para Bitcoin’in toparlanması için ise 40,000 doların üzerinde günlük kapanış gerekiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Uzman analist Bitcoin’de dikkat edilmesi gereken seviyeleri açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.