Loading...
btc
BTC
0.4%
Bitcoin
58.122,01 USDT
eth
ETH
0.17%
Ethereum
3.138,99 USDT
bch
BCH
1.71%
Bitcoin Cash
375,01 USDT
xrp
XRP
7.86%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.78%
Litecoin
70,49 USDT
bnb
BNB
0.52%
Binance Coin
536,58 USDT
sol
SOL
-0.07%
Solana
139,36 USDT
avax
AVAX
0.43%
Avalanche
26,07 USDT
ada
ADA
1.79%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.79%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
1.6%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Phemex, traderları metaverse’e yakınlaştırmak için daha fazla NFT projesi listeledi

Phemex, traderları metaverse’e yakınlaştırmak için daha fazla NFT projesi listeledi

phemex
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Eğer haberleri izlemeyi kasten kaçırmıyorsanız, muhtemelen Metaverse’i duymuşsunuzdur. Facebook (şimdi Meta), sosyal medyanın evrimine verdiği muazzam destek için son zamanlarda sık sık manşetlerde. Fakat, küresel sosyal medya devi, geleceğin dünyasına cesur adımlar atan tek şirket değil.

 

Blok zinciri, özellikle son iki yılda NFT’lerin popülaritesindeki artış sayesinde dijital mülkiyet kavramını ana akıma getiren Metaverse hareketinin ön saflarında yer alıyor. Metaverse’i hayata geçirdikçe, fiziksel ve dijital benliklerimiz arasındaki sınırlar bulanıklaşmaya başlayacak ve bu ekosistemdeki finansal varlıkları güvenli bir şekilde yönetmenin şekli giderek daha önemli hale gelecek.

 

GameFi, oyun ve DeFi’ın bir araya geldiği geniş bir ekosistemdir ve araştırmalar, P2E modelinin başarısının blok zinciri oyunlarına olan ilgiyi yeniden ateşlediğini gösteriyor. GameFi ve P2E gibi küçük NFT sektörlerinin bile popülaritesi patladı ve bir çok insan için ekstra değer sağladı.

 

Metaverse’i inşa etmek

 

DappRadar istatistiklerine göre 2021 NFT’lerin en iyi yılıydı ve neredeyse 23 milyar dolar değer ve yaklaşık 17 milyar dolarlık bir temel piyasa değeri yarattılar. Ekim ayının son haftasında Metaverse arazisinde toplam 106 milyon doların üzerinde satış gerçekleştirildi. İlk NFT dalgası sanat eserlerinden para kazanmaya odaklanmış olsa da, Metaverse anlatısı bu arenayı yeni zirvelere taşımayı vaat ediyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin odaklı ETF’nin arkasındaki şirket olan ProShares, yakın zamanda Metaverse tabanlı bir ETF kurma planlarını duyurdu. ETF, SOMETAV’ın (Solactive Metaverse Theme Index) performansını takip edecek ve Nvidia, Meta ve Apple gibi şirketleri içerecektir.

 

Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden biri olan PricewaterhouseCoopers (PwC) Hong Kong, Ethereum tabanlı bir metaverse oyunu olan Sandbox’ta bir arsa satın alarak Metawaters’ı test etti. Apple ve Epic Games’ten Nvidia ve Microsoft’a kadar dünyanın en etkili şirketlerinden bazıları, önümüzdeki birkaç yıl içinde Metaverse’i inşa etmek için milyarlarca dolar yatırım yapacak ve üst düzey kripto işlem borsası Phemex de buna bir istisna değil.

 

Oyunu değiştirmek

 

GameFi, hem oyun hem de merkezi olmayan finansın (DeFi) gelişebileceği birleştirici bir şemsiye oluşturarak NFT’lere olan bakışı yeniden değerlendiriyor. Dahası, bu NFT oyunları sadece Ethereum’dan faydalanmıyor; Binance Smart Chain’deki MOBOX , EOS’daki Upland, Hive’daki Splinterlands ve Wax’daki Alien Worlds gibi girişimler, endüstrinin erişimini artırmak için diğer blok zinciri ağlarına yayılıyor.

 

Singapur merkezli bir dijital varlık borsası olan Phemex, Web 3.0 devrimini teşvik etmek için tüm yıl boyunca kampanyalar, etkinlikler düzenleyerek ve hediyeler dağıtarak Metaverse hareketine verdiği desteği açıkça dile getirdi. Geçen yıl borsa, ilk NFT’sini başlatmak için toplulukla işbirliği yaptı.

 

Phemex, 2020’deki birinci yıldönümünü kutlamak için kendi GameFi ürününü geliştirdi ve topluluğuna birkaç yıl içinde blok zinciri oyun ortamının nasıl bir hâl alacağına dair bir fikir verdi. Geçen ay 2. yıl dönümünü kutlayan Phemex, ‘Gerçekliğini Seç’ etkinliğini de başlattı ve bu kapsamda üyelerinin hayâllerini anlattığı ve sonucunda 10 şanslı kişinin seçileceği ‘Phemex ile Hayal Et‘ kampanyasına start verdi.

 

Borsa, merkezi olmayan çok oyunculu bir oluşturucu oyunu olan MyNeighbourAlice, metin tabanlı bir macera ekipmanı NFT oyunu olan Yield Guild Games ve metin tabanlı bir macera ekipmanı NFT oyunu olan AGLD dahil olmak üzere bir dizi NFT, GameFi, P2E ve Metaverse ile ilgili tokenleri listeledi.

 

Önceki Sandbox metaverse oyununun yerel tokeni olan SAND ve Axie Infinity de Phemex’te bulunuyor. Platform, bu hafta 12 token listeleyerek toplam işlem çifti sayısını 52’ye çıkarmış bulunmakta.

 

Ayrıca Phemex, kullanıcıların SAND, ALICE, YGG, SLP ve AGLD gibi çeşitli tokenlerden kazanabilecekleri popüler Kap Bi Coin Kampanyasının özel bir Metaverse edisyonuna ev sahipliği yapıyor.

 

Geçen yıl, blok zinciri pazarına 1 milyar doların üzerinde yatırım yapıldı. GameFi ve P2E başarıyla büyürken büyük getiri sağlama potansiyeli oldukça yüksek. Geliştiriciler, şirketler, finansal kurumlar ve hatta hükümetler, Metaverse’i inşa eden kuruluşlar ve kaynakları arttıkça, yeni dijital ortamın önümüzdeki yıllarda sağlamlaşacağını artık görmeye başlamalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.