Uyuyan dev uyandı, 4. çeyrekte 9 bin Bitcoin aldı!

Bitcoin fiyatında son bir satış dalgası mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı yeni bir ralli ile yeni seviyeleri deniyor ve yeni zirve kaydetti. Böyle bir ortamda bazı kurumsal şirketlerin yüklü miktarda BTC alımlarına devam ettiği ortaya çıktı.


Uyuyan dev uyandı, 4. çeyrekte 9 bin Bitcoin aldı!

İş zekası şirketi MicroStrategy, 2021 yılının üçüncü çeyreği ile ilgili finansal verilerini yayımladı. Buna göre, üçüncü çeyrekte şirketin gelirlerinde çok az bir artış var. Ancak sahip olduğu Bitcoin (BTC) miktarı aynı dönemde 9,000 coin artmış.

MicroStrategy’nin elinde şu an yaklaşık olarak 114,000 BTC bulunuyor. İş zekası şirketi, en çok Bitcoin’e sahip kurumsallardan biri. Ayrıca şirketin sahip olduğu Bitcoin’lerin toplam değeri de 2021 üçüncü çeyrekte önemli ölçüde arttı. Sebebi ise Bitcoin’in son rallisi.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı yeni bir hamle yaptı!

MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor şöyle açıklıyor:

“MicroStrategy, hem operasyonel hem de dijital varlık stratejilerimizi başarılı bir şekilde uygulandığını gösteren güçlü üçüncü çeyrek sonuçları sergiliyor. Ayrıca, piyasadaki hisse senedi teklifimiz aracılığıyla son çeyrekte başarılı bir şekilde sermaye artırdıktan sonra varlıklarımıza yaklaşık 9.000 Bitcoin ekleyerek BTC varlıklarımızı 3. çeyrekte önemli ölçüde genişlettik.”

Bitcoin Uyuyan dev uyandı, 4. çeyrekte 9 bin Bitcoin aldı!

Saylor şöyle devam ediyor:


“Şu an 114,000 Bitcoin’e sahip olak MicroStrategy, dünyada en çok BTC’ye sahip olan halka açık şirketi. Bitcoin stratejimizi uygulamak için ek sermaye artırma fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

MicroStrategy, Eylül 2021’de 243 milyon dolar değerinde 5,050 coin alarak Bitcoin portföyünü genişletmişti.

MicroStrategy, Bitcoin sahibi olan tek halka açık şirket değil. Tesla gibi başka birkaç şirket daha BTC almıştı. Bunlar arasında Meitu ve Square de var. Bu şirketler de 2021 üçüncü çeyrekte Bitcoin alarak portföylerini genişletmişti.

Tabii Bitcoin fiyatı 66,000 dolarda yeni ATH yapınca MicroStrategy’nin sahip olduğu BTC’lerin değeri de önemli ölçüde arttı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Uyuyan dev uyandı, 4. çeyrekte 9 bin Bitcoin aldı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.