1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Stabil coin USDC’den kritik açılım – USDT’yi geçer mi?

Stabil coin USDC’den kritik açılım – USDT’yi geçer mi?

Stabil coin USDC’den kritik açılım – USDT’yi geçer mi?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün ikinci en büyük stabil coini USDC, 8 ile 10 blockchaine daha genişlemeyi planlıyor. Stabil coinlerin lider USDT ise şu an 8 blockchainde var. Öyle görünüyor ki sektöre ilgi arttıkça stabil coinlerin hakimiyet savaşı da şiddetleniyor.


Stabil coin USDC 8 ile 10 blockchaine daha genişleyecek

En popüler stabil coinlerden olan USDC, şu an dört blockchainde bulunuyor. Şimdi ise bunlara ilave olarak 8 ile 10 blockchaine daha genişlemeyi planlıyor.

Son haberlere göre, şu an 25 milyar dolarlık bir piyasaya sahip olan USDC’nin en büyük genişleme adımı. Bununla da stabil coin piyasasının lideri olan Tether’i (USDT) de geçecek. 63 milyar dolar piyasa değerine sahip olan stabil coinlerin lideri USDT şu an 8 blockchainde var.

İlgili – USD Coin nedir? USDC ne kadar güvenli?

Dahası, USDC’nin yönetici olan CENTRE’den yapılan açıklama metninde şöyle deniliyor:

“Biz, USDC’nin önümüzdeki aylarda Avalanche, Celo, Flow, Hedera, Kava, Nervos, Polkadot, Stacks, Tezos ve Tron blockchainlerinde de olmasını bekliyoruz.”

Artan incelemeler ve stabil coinlere olan ilgide yükseliş, söz konusu genişlemenin başlıca sebebi. Boston Federal Rezerv Bankası Başkanı Ric Rosengren, kısa süre önce artan sektör riskleri hakkında konuşmuştu. Konuşmasında özellikle USDT ve çok da meşhur olmayan TITAN’dan bahsetmişti. Aynı zamanda Fed Başkan Yardımcısı Randal Quarles da stabil coinler hakkında pozitif değerlendirmelerde bulunmuştu. Bu iki açıklama, Washington yönetiminin stabil coin sektörünün nasıl titizlikle izlediklerini gösteriyor.

İlgili – Stabil coinler ne işe yarar?

CENTRE ise USDC’nin bulunduğu blockchain ağındaki genişlemenin “açık blockchain teknolojilerinin bireysel ve kurumsal olarak benimsenmesini sağlamaya” yardımcı olacağını belirtiyor. CENTRE, kripto borsası Coinbase ve ödemeler şirketi Circle tarafından yönetiliyor.

CENTRE açıklamasında şöyle diyor:

“Bu genişleme ile dünyanın en hızlı büyüyen dijital dolar para birimi olan USDC’nin bu blockchainlere açılması ve çok chainli prokollere erişmesi ile kullanımının artacağına inanıyoru.”

Şu an USDC, Ethereum, Algorand, Stellar ve Solana ağlarında bulunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.