Loading...
btc
BTC
0.11%
Bitcoin
67.213,47 USDT
eth
ETH
-0.09%
Ethereum
3.514,47 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
394,97 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.26%
Litecoin
73,22 USDT
bnb
BNB
0.59%
Binance Coin
596,62 USDT
sol
SOL
0.2%
Solana
173,97 USDT
avax
AVAX
-0.06%
Avalanche
29,09 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.38%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Stabil coin USDC’den kritik açılım – USDT’yi geçer mi?

Stabil coin USDC’den kritik açılım – USDT’yi geçer mi?

ABD'nin en köklü bankasından dev stabil coin açılımı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün ikinci en büyük stabil coini USDC, 8 ile 10 blockchaine daha genişlemeyi planlıyor. Stabil coinlerin lider USDT ise şu an 8 blockchainde var. Öyle görünüyor ki sektöre ilgi arttıkça stabil coinlerin hakimiyet savaşı da şiddetleniyor.


Stabil coin USDC 8 ile 10 blockchaine daha genişleyecek

En popüler stabil coinlerden olan USDC, şu an dört blockchainde bulunuyor. Şimdi ise bunlara ilave olarak 8 ile 10 blockchaine daha genişlemeyi planlıyor.

Son haberlere göre, şu an 25 milyar dolarlık bir piyasaya sahip olan USDC’nin en büyük genişleme adımı. Bununla da stabil coin piyasasının lideri olan Tether’i (USDT) de geçecek. 63 milyar dolar piyasa değerine sahip olan stabil coinlerin lideri USDT şu an 8 blockchainde var.

İlgili – USD Coin nedir? USDC ne kadar güvenli?

Dahası, USDC’nin yönetici olan CENTRE’den yapılan açıklama metninde şöyle deniliyor:

“Biz, USDC’nin önümüzdeki aylarda Avalanche, Celo, Flow, Hedera, Kava, Nervos, Polkadot, Stacks, Tezos ve Tron blockchainlerinde de olmasını bekliyoruz.”

Artan incelemeler ve stabil coinlere olan ilgide yükseliş, söz konusu genişlemenin başlıca sebebi. Boston Federal Rezerv Bankası Başkanı Ric Rosengren, kısa süre önce artan sektör riskleri hakkında konuşmuştu. Konuşmasında özellikle USDT ve çok da meşhur olmayan TITAN’dan bahsetmişti. Aynı zamanda Fed Başkan Yardımcısı Randal Quarles da stabil coinler hakkında pozitif değerlendirmelerde bulunmuştu. Bu iki açıklama, Washington yönetiminin stabil coin sektörünün nasıl titizlikle izlediklerini gösteriyor.

İlgili – Stabil coinler ne işe yarar?

CENTRE ise USDC’nin bulunduğu blockchain ağındaki genişlemenin “açık blockchain teknolojilerinin bireysel ve kurumsal olarak benimsenmesini sağlamaya” yardımcı olacağını belirtiyor. CENTRE, kripto borsası Coinbase ve ödemeler şirketi Circle tarafından yönetiliyor.

CENTRE açıklamasında şöyle diyor:

“Bu genişleme ile dünyanın en hızlı büyüyen dijital dolar para birimi olan USDC’nin bu blockchainlere açılması ve çok chainli prokollere erişmesi ile kullanımının artacağına inanıyoru.”

Şu an USDC, Ethereum, Algorand, Stellar ve Solana ağlarında bulunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.