1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü yatırım şirketinden Spot Bitcoin ETF başvurusu

Ünlü yatırım şirketinden Spot Bitcoin ETF başvurusu

Ünlü yatırım şirketinden Spot Bitcoin ETF başvurusu
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cathie Wood’un CEO’su olduğu Ark investment ve 21Shares yeni bir spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

Ünlü yatırım şirketinden Spot Bitcoin ETF başvurusu

Veteran yatırımcı Cathie Wood tarafından kurulan, ARK Investment Managetment, ABD bünyesinde Bitcoin spot fiyatına endeksli ETF başvurusunda bulundu. ARK başvurusunu, 21Shares ile ortak olarak gerçekleştirirken, başvuru aynı amanda Chicago Board Options Exchange (CBOE)’den bir tüzük değişikliği de talep ediyor.

ETF analizleriyle öne çıkan Henry Jim iki firmanın yaptığı ortak başvuru sonucunun 24 Ocak 2023 tarihine kadar açıklanması gerektiğinin altını çiziyor.

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

Yeni ortak başvuru, Nisan ayı başlarında gelen red yanıtından hemen sonra yapıldı. Bilindiği gibi, Avrupa ETF geliştiricisi 21Shares ve ARK Investment, Haziran 2021’den beri CBOE BZX Borsasında listelenmek üzere ETF başvurusunda bulunmaya devam ediyorlar.

Spot Bitcoin ETF’si doğrudan borsalarda işlem gören BTC fiyatına endeksli olacak. SEC’in Spot Bitcoin ETF olayı, kripto para piyasası için henüz gerçekleşmemiş son derece önemli bir hedef olarak duruyor. Bilindiği gibi, yatırım devi Grayscale bu konuda bir hayli ısrarcı. SEC’in BTC ETF’si kabul etmesi, piyasa için dönüm noktası olabilecek bir etki yaratabilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 17,153.25

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: