1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Miami Belediye Başkanı’ndan kritik Bitcoin kararı!

Miami Belediye Başkanı’ndan kritik Bitcoin kararı!

Miami Belediye Başkanı’ndan kritik Bitcoin kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Daha önce maaşını Bitcoin ile alacağını açıklayan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Dünya Ekonomik Forum’unda Bitcoin hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

Miami Belediye Başkanı’ndan kritik Bitcoin kararı!

Miami belediye başkanı Francis Suarez, geçtiğimiz yıl kasım ayında aldığı karar ile maaşını Bitcoin olarak almayı seçmişti. Ünlü yönetici Bitcoin’in düşüşe geçmesinin ardından kararında herhangi bir değişiklik olmadığını duyurdu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Dünya Ekonomik formuna katılan ve burada bir konuşma yapan Suarez, Bitcoin’in son iki ayda %40 değer kaybettiğini ancak daha önce aldığı karardan vazgeçmeyeceğini ve bugüne kadar maaşını Bitcoin ile aldığını ve buna devam edeceğini belirtti.

“Yatırımcıların her şeyi getiri olarak ele aldığı bir dünyada yaşıyoruz, ancak Bitcoin yenilikçi ve teknolojik bakış açılarından incelenmeli. Bitcoin’den vazgeçmeyeceğim.”

Panel sırasında kripto para piyasasının volatil yapısı hakkındaki sorulara da cevap veren Belediye Başkanı, dalgalanmaların kripto piyasasının doğal bir parçası olduğunu söyledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Suarez, aynı zamanda Miami’de Bitcoin benimsemesinin artmasını sağlamak amacıyla devlet çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapma isteği olduğunu da açıkladı.

Özellikle geçtiğimiz yıl Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının ardından madenciler rotasını Amerika Birleşik Devletleri’ne çevirmişti. Miami’de kapılarını madencilere açan şehirlerin başında geliyor. Yapılan son araştırmalarda ABD’nin madencilik operasyonlarında %37,4 pay ile zirvede olduğunu gösterdi.

bitcoin

 

Miami, Bitcoin için bir merkez haline gelmeyi amaçlıyor. Belediye Başkanı Suarez bu doğrultuda çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e de konuşan Suarez, Miami’nin amacının Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyada Bitcoin’in merkezi haline gelmek olduğunu belirtmişti.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 28,876 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %2,84 değer kaybetti. Bitcoin’in toplam değeri 550 milyar dolara geriledi. Kripto para toplam değeri 1,211 trilyon dolar olan kripto ekosisteminin %45,4’ünü domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0