1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı’nı topa tuttu!

Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı’nı topa tuttu!

Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı’nı topa tuttu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ekosisteminin savunucularından avukat John Deaton, Eski SEC Başkanı Jay Clayton’a, Wall Street Journal’da kripto düzenlemeleri hakkında yazdığı makaleye atıfta bulunarak, ağır eleştirilerde bulundu.

Ripple savunucusundan Eski SEC Başkanı Jay Clayton’a ağır eleştiri!

Crypto-Law.us’un kurucusu, avukat ve aynı zamanda bir Ripple savunucusu olan Deaton, dijital varlık endüstrisinde yeterince düzenleme olmaması sebebiyle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanına yüklendi.

John Deaton, eski SEC Başkanı Wall Street Journal için kripto düzenlemesi hakkında yazdığı makaleye atıfta bulunarak, Jay Clayton’a bir çağrıda bulundu.

Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı'nı topa tuttu!

İlginizi çekebilir:

1970’lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! – Bitcoin altın gibi yükselir mi?

2022 Bitcoin çöküşünü bilen analist konuştu: Short squeeze geliyor!

 

Yazmış olduğu makalede Clayton, ABD’nin kripto varlık ekosistemi hakkında bir an önce net düzenlemeler getirmesi ve bu alanda yapacağı çalışmalar ile birlikte küresel finansal alt yapıyı modernize etme konusunda Çin’den önce harekete geçmesi gerektiğini belirtiyor.

Deaton ise tam da bu noktada, Clayton’ın SEC başkanı olarak, görevindeyken şimdi savunduğu şeylerin tam tersi bir tutum sergilediğini söylüyor:

“Sevgili Jay Clayton,

Siz SEC Başkanıydınız ve ekibinizde Elad Roisman ve Hester Peirce gibi kripto dostu kişiler de vardı. Buna rağmen hiçbir şey yapmadınız. Bu alanda düzenleme yapmak yerine belirsizlik ortamının devam etmesini tercih ettiniz.

Şimdi ise yeni işinizde şirketlerin belirsizliği aşmasına yardımcı olmak için danışmanlık yapacaksınız. Bu şekilde bir belirsizliğin oluşmasındaki büyük katkılarınıza rağmen; bize, bu belirsizlikten fayda sağlamaya çalışıyorsunuz gibi geliyor.”

 

 

“Diğer taraftan “The Peculiar Challenges of Crypto Regs” başlıklı köşe yazına baktığımız zaman, bu meydan okumaya hazır değildiniz.”

 

Deaton ayrıca Clayton’ın, özellikle SEC’in Aralık 2020’de Ripple aleyhinde açtığı davaya ilişkin tutumunu ise şöyle bir ifade ile açıkladı:

 

“Jay Clayton bilinçli olarak, düzenleyici işlemler yapmayarak, bu konuda netlik oluşmamasını istedi.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: