Loading...
btc
BTC
0.34%
Bitcoin
64.310,44 USDT
eth
ETH
1.89%
Ethereum
3.451,50 USDT
bch
BCH
0.91%
Bitcoin Cash
378,61 USDT
xrp
XRP
-8.37%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
1.31%
Litecoin
72,31 USDT
bnb
BNB
0.62%
Binance Coin
572,41 USDT
sol
SOL
2.77%
Solana
159,81 USDT
avax
AVAX
0.92%
Avalanche
27,49 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.84%
Poladot
6,20 USDT
doge
DOGE
-0.46%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-5.28%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı’nı topa tuttu!

Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı’nı topa tuttu!

Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı'nı topa tuttu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ekosisteminin savunucularından avukat John Deaton, Eski SEC Başkanı Jay Clayton’a, Wall Street Journal’da kripto düzenlemeleri hakkında yazdığı makaleye atıfta bulunarak, ağır eleştirilerde bulundu.

Ripple savunucusundan Eski SEC Başkanı Jay Clayton’a ağır eleştiri!

Crypto-Law.us’un kurucusu, avukat ve aynı zamanda bir Ripple savunucusu olan Deaton, dijital varlık endüstrisinde yeterince düzenleme olmaması sebebiyle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski başkanına yüklendi.

John Deaton, eski SEC Başkanı Wall Street Journal için kripto düzenlemesi hakkında yazdığı makaleye atıfta bulunarak, Jay Clayton’a bir çağrıda bulundu.

Ünlü Ripple savunucusu Eski SEC Başkanı'nı topa tuttu!

İlginizi çekebilir:

1970’lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! – Bitcoin altın gibi yükselir mi?

2022 Bitcoin çöküşünü bilen analist konuştu: Short squeeze geliyor!

 

Yazmış olduğu makalede Clayton, ABD’nin kripto varlık ekosistemi hakkında bir an önce net düzenlemeler getirmesi ve bu alanda yapacağı çalışmalar ile birlikte küresel finansal alt yapıyı modernize etme konusunda Çin’den önce harekete geçmesi gerektiğini belirtiyor.

Deaton ise tam da bu noktada, Clayton’ın SEC başkanı olarak, görevindeyken şimdi savunduğu şeylerin tam tersi bir tutum sergilediğini söylüyor:

“Sevgili Jay Clayton,

Siz SEC Başkanıydınız ve ekibinizde Elad Roisman ve Hester Peirce gibi kripto dostu kişiler de vardı. Buna rağmen hiçbir şey yapmadınız. Bu alanda düzenleme yapmak yerine belirsizlik ortamının devam etmesini tercih ettiniz.

Şimdi ise yeni işinizde şirketlerin belirsizliği aşmasına yardımcı olmak için danışmanlık yapacaksınız. Bu şekilde bir belirsizliğin oluşmasındaki büyük katkılarınıza rağmen; bize, bu belirsizlikten fayda sağlamaya çalışıyorsunuz gibi geliyor.”

 

 

“Diğer taraftan “The Peculiar Challenges of Crypto Regs” başlıklı köşe yazına baktığımız zaman, bu meydan okumaya hazır değildiniz.”

 

Deaton ayrıca Clayton’ın, özellikle SEC’in Aralık 2020’de Ripple aleyhinde açtığı davaya ilişkin tutumunu ise şöyle bir ifade ile açıkladı:

 

“Jay Clayton bilinçli olarak, düzenleyici işlemler yapmayarak, bu konuda netlik oluşmamasını istedi.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.