1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü milyonerden çarpıcı Ethereum yorumu!

Ünlü milyonerden çarpıcı Ethereum yorumu!

Ünlü milyonerden çarpıcı Ethereum yorumu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shark Tank’ın sunucularından Kevin O’Leary Yahoo Finance ile yaptığı röportajda Ethereum için çarpıcı yorumlarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Ünlü milyonerden çarpıcı Ethereum yorumu!

Kripto para piyasasında beklentilerin tam anlamıyla karşılanmadığı bir yeni yıl girişi yaşandı. Fed tutanaklarının açıklanmasının ardından finansal piyasalar sert bir rüzgar ile karşı karşıya kaldı. Bilindiği gibi 2021 yılı daha fazla kurumsal oyuncunun kripto piyasasına girdiği yıl oldu. Bu girişler artık kripto piyasasının küresel piyasaların hareketlerinden daha fazla etkilenmesine neden oluyor.

Piyasada yaşanan şok, en fazla teknoloji hisse senetlerini ve kripto paraları vurdu. Bu düşüşe rağmen ünlü yatırımcılardan yatırım tavsiyeleri gelmeye devam ediyor. Ünlü milyoner Kevin O’Leary, (aynı zamanda Mr. Wonderful olarak da bilinir) Yahoo.Finance ile yaptığı bir röportajda kripto paraların, Microsoft, Google ve Amazon gibi teknoloji devlerinin hisselerine benzediğini belirterek teknoloji şirketlerini seven risk sermayedarlarının benzer kriterlere göre kolayca Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapabileceğini belirtti.

Kevin O’Leary, teknik hisse senetlerinin tarihsel olarak dalgalı olduğunu birçoğunun kazançlarına göre değil, büyüme ölçütlerine göre işlem gördüğünü ifade etti.  Teknoloji sektörü büyümeye devam edeceğine ve bunlarda yaşanan düzeltmelerin her zaman bir alım fırsatı olduğuna dikkat çekti.

Ünlü milyarder NFT’lere dikkat çekerek kripto paraların 2022 yılında büyük bir yatırım fırsatı olduğunu söyledi. Ethereum’unda teknik olarak Google’dan farklı olmadığını açıkladı. Toplam portföyünün %20’den fazlasını kripto paralarda tutan iş adamı, kripto paraların teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin hisse senetlerinden daha oynak yapıda olduğunu kabul ettiğini ancak onlardaki yapıya nasıl alışıldıysa Bitcoin ve Ethereum’da öyle alışılacağını açıkladı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ethereum, birçok yatırımcının gelecek planları arasında yer alıyor. Kripto para birimi son günlerde yaşanan düşüşü durdurmayı başardı ve son 24 saat içerisinde %4,15 değer kazandı. Ether, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,133 dolardan işlem görüyor. ETH’nin toplam piyasa değeri 372 milyar dolar olurken bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı %19.

Ethereum (ETH) günlük grafik

ethereum

ilgili: Ethereum fiyat tahmini

Kaynak