Ünlü milyarder Paul Tudor Jones’tan büyük Bitcoin uyarısı

Milyarder Bitcoin yatırımcısı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin gibi varlıkları zorlu bir dönemin bekliyor olabileceğini söyledi. Bu görüşünün gerekçelerini de açıklıyor.


Ünlü milyarder Paul Tudor Jones’tan büyük Bitcoin uyarısı

Ünlü milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin ile ilgili bir soru üzerine, enflasyondan dolayı kripto para ticareti yapanları zor günler beklediğini söyledi. Çünkü Fed faiz konusunda yeni bir dönem başlatacak.

CNBC’nin “Squawk Box” programına katılan ünlü milyarder ve koruma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, piyasa ile ilgili son görüşlerini paylaştu. Programın sunucusu Andrew Ross Sorkin’in Bitcoin ile ilgili sorusu üzerine şöyle diyor:

“Merkez bankalarının ne yaptığını izlemek zorundasınız. Açık bir şekilde görüyoruz ki pandemi döneminin enflasyon traderleri şimdi zorlukla karşılaşacak. Mart 2020 döneminde iyi performans sergileyen varlıklar muhtemelen döngülerin daraldığı bir ortamda kötü performans yapacaklar.”

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025


Yılların yatırımcısı olan Jones, enflasyona karşı koruma olarak görülen varlıklar için zorlu bir süreç olacağını söylüyor.

Yine de buna rağmen söz konusu varlıkların bu dönemde düşeceği ya da göreceli olarak taban seviyeden yükseleceği ile ilgili tahmin dile getirmenin zor olduğunu da belirtiyor.

Jones aynı zamanda Mayıs 2020 döneminde enflasyona karşı bir önlem olarak Bitcoin aldığını da açıklıyor. Ünlü yatırımcının bu davranışı ise söz konusu dönemde lider kripto para için büyük bir kazaca dönüşmüştü.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaların ilk hedefi!

Ekim 2020’de ise Bitcoin daha yeni boğa rallisine hazırlanırken, Jones kripto paranın henüz yolun başında olduğunu söylemişti.

Jones, Bitcoin ile ilgili kendi tutumunu açıkladıktan sonra BTC fiyatı yüzde 630 oranında artmıştı. Sonuçta Kasım 2021’de 69,000 dolarda yeni zirve geldi.

Jones, Ekim 2021’de ise Bitcoin’in altın karşısında yarışı kazandığını söylemişti. Çünkü ona göre dünya daha fazla dijitalleşiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü milyarder Paul Tudor Jones’tan büyük Bitcoin uyarısı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.