1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü kripto borsasının kurucusu Ethereum’un yerine geçebilecek projeleri açıkladı!

Ünlü kripto borsasının kurucusu Ethereum’un yerine geçebilecek projeleri açıkladı!

Ünlü kripto borsasının kurucusu Ethereum’un yerine geçebilecek projeleri açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX Borsası’nın sahibi milyarder yatırımcı Sam Bankman-Fried, Ethereum’un yerini alabilecek blok zincirleri açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü kripto borsasının kurucusu Ethereum’un yerine geçebilecek projeleri açıkladı!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX Borsası’nın kurucusu milyarder yatırımcı Sam Bankman-Fried, yaptığı açıklamada Ethereum’un yerine geçebilecek blok zincir projelerini açıkladı.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Fried, Decrypt ile yaptığı röportajda 2021 yılının gözde projelerinden Solana ve AVAX’ın Ethereum’un tahtını sarsabileceğini değerlendirdi. Bu iki projenin 2022’de zirveyi zorlayacağını düşünen ünlü milyarder, özellikle Solana’nın çok az projenin gerçekleştirebileceği yenilikleri barındırdığını ifade etti.

“Endüstriyel ölçekte kullanım istiyorsanız, ulaşmanız gereken seviyeye makul bir yolu olan projelerden biri Solanadır.”

Ünlü yöneticinin dikkat çektiği Solana (SOL), 2021 yılında kelimenin tam anlamıyla kripto piyasasını alt üst etti. 2021 yılında %4,000 değer kazanan kripto para ekosistemin en değerli varlıkları sıralamasında 7’nci sırada. SOL’un toplam piyasa değeri 43 milyar dolar. Solana’nın bu değeri Ethereum’un sahip olduğu 372 milyar dolarlık değerin çok gerisinde. Ancak porjeye güvenen sadece ünlü milyarder değil. Bank of America, yakın tarihli bir bilgi notunda Solana’nın kripto para piyasasının Visa’sı olacağını değerlendirdi.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Ethereum’un yüksek gaz ücretlerine ve işlem hızının yavaş kaldığına dikkat çeken finans devi, Solana’nın Ether’in yerini alabileceğini düşünüyor. Bank of America, aynı zamanda projenin kullanım kolaylığına ve ölçeklenebilirliğe izin verdiğine de dikkat çekti.

Solana, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 137 dolardan işlem görüyor. Kripto para yaklaşık iki ay önce 260 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görü.

Solana (SOL) yıllık fiyat hareketleri

ethereum Ünlü kripto borsasının kurucusu Ethereum’un yerine geçebilecek projeleri açıkladı!

Bankman-Fried, AVAX’ında gerçek bir blok zincir olduğunu ve geleceğin dünyasında önemli bir yere sahip olacağını ifade etti. AVAX, 20 milyar dolarlık piyasa değeri ile en değerli varlıklar sıralamasında 12’nci sırada. AVAX ise yazım anında 87 dolardan işlem görüyor.

Avalanche (AVAX) yıllık fiyat hareketleri

ethereum Ünlü kripto borsasının kurucusu Ethereum’un yerine geçebilecek projeleri açıkladı!

İlgili: AVAX fiyat tahmini

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.