İngiltere’de kripto para piyasasını ilgilendirecek gelişme!

ingiltere merkez bankası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere, kripto para endüstrisini ve DeFi’yi düzenlemeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta ABD’den gelen haberlerin ardından İngiltere’den de benzer çıkış geldi. Detaylar haberimizde.

İngiltere’de kripto para piyasasını ilgilendirecek gelişme!

Fed Başkanı Jerome Powell, Federal Rezerv Başkanlığına ikinci kez aday gösterilmesinin ardından geçtiğimiz hafta Bankacılık Komisyonu’nun önüne çıkmış ve burada kripto para regülasyonlarının haftalar içerisinde açıklanacağını duyurmuştu. 2022 yılının düzenlemelerin çok konuşulacağı bir yıl olacağı değerlendiriliyor.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Bugün, bir düzenleme haberi de İngiltere’den geldi. İngiltere’deki düzenleyiciler, merkezi olmayan finansı (DeFi) ve genel olarak kripto endüstrisini düzenlemeyi planlıyor. Walter Bloomberg’in haberine göre İngiliz düzenleyiciler DeFi’yi düzenleme kapsamına alacak ancak tek bir evrensel düzenleme yapmayacak. Bunun yerine olaylar üzerinde ayrı ayrı değerlendirme yapacak.

Ayrıca düzenleyiciler, kripto varlıklarının tanımından blok zincirine yapılan referansları kaldırmayı planlıyor. Düzenleme teklifi henüz son halini almadı. Ancak gelen bilgilere göre kripto piyasasındaki bilgi eksikliğinin ve yanıltıcı reklam politikasının tüketici risklerini artırdığı değerlendiriliyor.


İngiltere’de Mali Davranış Otoritesi (FCA) daha önce de sektöre karşı sert bir duruş sergilemişti. Düzenleyici kuruluş, geçen yılın başlarında tüketicileri kriptoya yatırım yapmaları durumunda tüm varlıklarını kaybetme riskine karşı uyaran bir uyarı açıklaması yapmıştı.

İngiltere’deki düzenleyici kurumlar fikir belirtme aşamasının ötesine geçerek düzenleme çalışmalarına başlamış oldu. İngiltere’de Reklam Standartları Kurumu (Asa), geçtiğimiz yıl kripto para reklamlarını önemli ölçüde engellemişti.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’dan gelen düzenleme açıklamalarının ardından İngiltere’den gelen benzer adımları diğer ülkelerinde takip etmesi bekleniyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İngiltere’de kripto para piyasasını ilgilendirecek gelişme!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.