1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü CEO’dan Ethereum müjdesi!

Ünlü CEO’dan Ethereum müjdesi!

Ünlü CEO’dan Ethereum müjdesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu hafta kripto para tarihinin en önemli güncellemelerinden biri olan Merge’yi başarıyla tamamlayan Ethereum için ünlü CEO’dan kritik açıklamalar geldi. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO’dan Ethereum müjdesi!

Kripto para tarihinin en önemli geçişlerinden biri olan Ethereum Merge güncellemesi dün erken saatlerde başarı ile tamamlandı. Ethereum artık PoS mekanizması ile çalışıyor. Bu geçiş sırasında sorunların yaşanacağına dair birçok görüş bildirildi ancak Ether şu ana kadar geçişi iyi bir şekilde koordine etmiş gözüküyor.

İlgili: Ethereum 2.0 nedir, Ethereum fiyatını nasıl etkiler?

Geçişin Ethereum’a getirecekleri hakkında da fazlaca yorum yapıldı ve tahminde bulunuldu. Nexo’nun kurucu ve yönetici ortağı Antony Trenchev’de son yaptığı açıkalamalarda Ethereum’un Merge güncellemesi hakkındaki görüşlerini açıkladı.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Trenchev, büyük kurumların artık kripto varlığının bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçişinden sonra Ethereum’a (ETH) yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor. Bu Ethereum’un benimsenme oranlarını artıracak.

Ethereum

Trenchev Bloomberg röportajında, Ethereum’un daha az enerji yoğun bir işlem doğrulama mekanizmasına geçişinin, onu Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) sürdürülebilir yatırım yönergeleriyle uyumlu olması sonucunu ortaya çıkaracağını bunun da artık Ethereum’u kurumsal yatırımcılar için kabul edilebilir kıldığını söyledi.

“Birleşme ve şimdi enerji verimliliğine geçişle birlikte, bu varlık sınıfını, daha önce yalnızca ESG uyumlu protokollere ve şirketlere yatırım yapma şansı veriyordu, daha önce yatırım yapmayan büyük kurumlar için hazır hale geldi.”

Nexo kurucu ortağı, birleşmenin ardından Ethereum arzındaki azalmanın zaman içinde yükseliş rolü oynayacağını söylüyor. Trenchev’e göre Ethereum’un benimsenme oranları artsa da son tahlilde Bitcoin’i geçemeyecek.

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1.454 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin lideri son 24 saat içerisinde %4,54 değer kaybetti. ETH2nin piyasa değeri 178 milyar dolar dominasyon oranı ise %18,5.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

 

Etiketler: