1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte kripto piyasasındaki düşüşün nedenleri ve maliyeti!

İşte kripto piyasasındaki düşüşün nedenleri ve maliyeti!

İşte kripto piyasasındaki düşüşün nedenleri ve maliyeti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında son 24 saat içerisinde bir geri çekilme yaşandı. Yaşanan düzeltmenin nedenleri maliyetine ilişkin detaylar yazımızda.

İşte kripto piyasasındaki düşüşün nedenleri ve maliyeti!

Kripto para piyasasında son 24 saat içerisinde bir geri çekilme yaşanıyor. Ethereum’un Merge güncellemesi sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Piyasanın merakla beklediği güncelleme dün erken saatlerde tamamlandı ve ETH artık PoS konsensüsü ile çalışıyor. Bu kripto para tarihindeki en önemli gelişmelerden biri.

İlgili: Ethereum 2.0 nedir, ETH fiyatı nasıl etkilenir?

Ancak piyasa yaşanan gelişmelere rağmen bir geri çekilme yaşıyor. Kripto analiz firması CoinGlass’tan gelen yeni veriler, Ethereum’un (ETH ) birleştirme güncellemesinin ardından piyasanın artan oynaklığında son 24 saat içinde 288.22 milyon dolar değerinde kripto varlığın tasfiye edildiğini gösteriyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Satışlardan en çok Ethereum, ardından Bitcoin (BTC) etkilendi. Dünyanın önde gelen akıllı sözleşme platformu, 169.64 milyon dolar değer kaybetti. Bu Ether’in değerinden yaklaşık %10 sildiğini gösteriyor. Bitcoin ise aynı sürede 38.24 milyon dolarlık değer kaybı yaşadı.

kripto para

 

Santiment’e göre tüccarlar birleşme gerçekleşmeden önce ETH’nin düşmesini beklediklerinden bir satış baskısı yaşandı.

“Tüccarlar, birleşmeden önce Ethereum’un düşeceğine bahse girdiler. Salı günkü TÜFE raporunun ardından yaşanan düşüş derinleşti.”

Santiment, Ethereum’un artık bir hisse kanıtı ağına geçtiği için artan oynaklık görmeye devam edeceğini söylüyor.

“Ethereum’un birleşme günü, şu anda tamamlanmış ve nispeten sorun içermeyen bir geçiş oldu. Geçen yıl boyunca ETH daha az ilgi gördü ancak bu olay yakın gelecekte volatiliteyi artıracak.”

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1.470 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin lideri 179 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.