okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.51%
Bitcoin
68.746,69 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.850,91 USDT
bch
BCH
0.75%
Bitcoin Cash
473,93 USDT
xrp
XRP
-0.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
83,67 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
601,90 USDT
sol
SOL
0.93%
Solana
170,25 USDT
avax
AVAX
-0.18%
Avalanche
36,95 USDT
ada
ADA
0.59%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
1.43%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü CEO sonunda Terra ve UST konusundaki sessizliğini bozdu

Galaxy Digital’in sahibi Michael Novogratz rgeçtiğimiz günlerde CNBC'de katılarak kripto paralar ile ilgili konuştu. Sosyal medya kripto paralarından biri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Terra (LUNA) ve stabil coin projesinde yaşanan büyük çöküşten yaklaşık 10 gün sonra sessizliğini bozdu. Ünlü CEO, LUNA coinin büyük destekçilerinden biri olarak biliniyordu. “Başarısız olan büyük bir fikirdi.” diye savunuyor.


Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz sonunda Terra ve UST konusundaki sessizliğini bozdu

Yaklaşık 10 gün Terra LUNA durumu ile ilgili bir yorumda bulunmayan Mike Novogratz, sonunda sessizliğini bozdu. Galaxy Digital CEO’su bu projenin en büyük taraftarlarından biriydi. Hatta LUNA dövmesi bile yaptırmıştı topluluğu desteklemek için. Galaxy Digital CEO’su şimdi yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Dövmem, girişim yatırımcılığının alçakgönüllülük gerektirdiği hatırlatması olarak kalacak.”

Terra/ Luna çöküşünden sonra Novogratz Twitter’den bir süreliğine kayboldu. Ancak TerraUSD (UST) fiyatının dolar değerini kaybetmeye başladığı 9 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, kripto para piyasasında “volatilite ve zorluklar” beklediğini söylemişti. Ayrıca algoritmik stabil coinlerin “gerçekten büyük bir testten” geçmek zorunda olduklarını söylemişti.

İlgili – Terra LUNA topluluğunun hard fork konusunda kritik kararı

terra

Ancak maalesef, stabil coinler bahsedilen bu testi geçemedi. Genel olarak Novogratz yaşanan sorunun temelinde makro ekonomik istikrarsızlık olduğunu savunuyor.

Novogratz şunları söyledi:

“Daha az deneyimli piyasa katılımcılarının sadece kaybetmeyi göze alabilecekleri şeyleri riske atmaları önemlidir. İnsanların varlıklarının yüzde 1- yüzde 5’ini bu alana ayırması gerektiğini sık sık söylemişimdir.”

“40 milyar dolarlık piyasa değeri yok edildi. Hem de çok kısa bir sürede. Çöküş kripto ve DeFi’ye olan güvene zarar verdi.”

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin ne zaman çıkıyor?

Yine de Novogratz, Terra protokolünün açık kaynaklı olduğunu ve herkesin koda erişimi bulunduğunu da söyleyerek yaşananlara açıklama getirmeye çalışıyor. Şöyle devam ediyor:

“Terra/Luna hakkında anlaşılması gereken önemli olan şey de şu ki UST’yi sabit tutmayı amaçlayan mekanizma herkese açık, şeffaf ve birçok forumda hararetle tartışılmıştı. UST, dijital bir dünyada yaşayacak olan algoritmik bir sabit para yaratma girişimiydi. Başarısız olan büyük bir fikirdi.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.