okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.76%
Bitcoin
69.075,96 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.744,23 USDT
bch
BCH
-0.49%
Bitcoin Cash
492,43 USDT
xrp
XRP
1.07%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.05%
Litecoin
84,96 USDT
bnb
BNB
0.18%
Binance Coin
601,38 USDT
sol
SOL
-0.39%
Solana
167,04 USDT
avax
AVAX
-0.13%
Avalanche
37,96 USDT
ada
ADA
-0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.37%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
3.83%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.91%
Shiba Inu
0,00 USDT

Terra LUNA topluluğunun hard fork konusunda kritik kararı

featured
Hard Fork Tokenleri İle Altcoin Arasındaki Temel Fark Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra ekosistemi, LUNA ve UST fiyatındaki büyük çöküşten sonra, kurucu Do Kwon’un önerdiği blockchaini hard fork yapmak konusunda oylama yapıyor. Oylama artık başladı ve ilk sonuçlar da geldi.


Terra LUNA topluluğunun hard fork konusunda kritik kararı

Terra kurucusu Do Kwon’un önerisi ile blockchaini hard fork yapmak için merakla beklene oylama başladı. Bu oylamanın erken sonuçları artık LUNA coin sahiplerinin ne istediğini ortaya koyuyor. Çünkü topluluğun yüzde 78’i blockchainin fork yapılması ve Terra Version 2.0 kurulmasından yana. Sadece yüzde 21.7 fork aleyhine oy kullandı ve veto haklarını kullandı.

Yeni Terra chainde UST stabil coin olmayacak. Sadece eski versiyonda kalmaya devam edecek. Eski Terra blockchain ise Terra Classic adını alacak ve LUNA klasik token olarak ayrı bir blockchainde devam edecek.

Bakınız: Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin ne zaman çıkıyor?

Tabii erken oylama sonuçları çok farklı bir şeye işaret ediyor. Çünkü Twitter üzerinden şimdiye kadar daha çok fork karşıtı görüşler dile getiriliyordu.

Terra fork önerisinin arkasında kim var?

Terra kurucusu Do Kwon

Şimdiye kadar Terra fork oylamasında 54.9 milyon oy kullanıldı. Ancak oylamaya katılma hakkına sahip 376.2 milyon kullanıcı var. Oylama 7 gün açık kalacak.

Fork önerisi ise birkaç Terra geliştiricisinin ortak girişimi olarak ileri sürüldü. Bu geliştiriciler kendilerini Terra Kurma Birliği adlandırıyor. Burada birkaç Terra doğrulayıcısı da yer alıyor. Aynı zamanda Nebula Protocol, Nexus Protocol ve Terraswap gibi DeFi uygulamaları da var.

İlgili – Terra kurucusu Do Kwon’un LUNA üzerine 22 milyon dolarlık bahsi

Bu öneri çerçevesinde yeni bir Terra blockchain kurulacak ve yeni LUNA coin ile yola devam edilecek. Bu token airdrop ile tüm Terra hissedarlarına dağıtılacak. Bunun için ise hem çöküş öncesi hem de sonrasında alınan hissedar görüntüsü dikkate alınacak.

Do Kwon’un sahip olduğu Terraform Labs hala Terra alt yapısının bakımından sorumlu olacak. Yeni ağın 27 Mayıs’ta başlaması planlanıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.