1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra LUNA topluluğunun hard fork konusunda kritik kararı

Terra LUNA topluluğunun hard fork konusunda kritik kararı

Terra LUNA topluluğunun hard fork konusunda kritik kararı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra ekosistemi, LUNA ve UST fiyatındaki büyük çöküşten sonra, kurucu Do Kwon’un önerdiği blockchaini hard fork yapmak konusunda oylama yapıyor. Oylama artık başladı ve ilk sonuçlar da geldi.


Terra LUNA topluluğunun hard fork konusunda kritik kararı

Terra kurucusu Do Kwon’un önerisi ile blockchaini hard fork yapmak için merakla beklene oylama başladı. Bu oylamanın erken sonuçları artık LUNA coin sahiplerinin ne istediğini ortaya koyuyor. Çünkü topluluğun yüzde 78’i blockchainin fork yapılması ve Terra Version 2.0 kurulmasından yana. Sadece yüzde 21.7 fork aleyhine oy kullandı ve veto haklarını kullandı.

Yeni Terra chainde UST stabil coin olmayacak. Sadece eski versiyonda kalmaya devam edecek. Eski Terra blockchain ise Terra Classic adını alacak ve LUNA klasik token olarak ayrı bir blockchainde devam edecek.

Bakınız: Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin ne zaman çıkıyor?

Tabii erken oylama sonuçları çok farklı bir şeye işaret ediyor. Çünkü Twitter üzerinden şimdiye kadar daha çok fork karşıtı görüşler dile getiriliyordu.

Terra fork önerisinin arkasında kim var?

Terra kurucusu Do Kwon

Şimdiye kadar Terra fork oylamasında 54.9 milyon oy kullanıldı. Ancak oylamaya katılma hakkına sahip 376.2 milyon kullanıcı var. Oylama 7 gün açık kalacak.

Fork önerisi ise birkaç Terra geliştiricisinin ortak girişimi olarak ileri sürüldü. Bu geliştiriciler kendilerini Terra Kurma Birliği adlandırıyor. Burada birkaç Terra doğrulayıcısı da yer alıyor. Aynı zamanda Nebula Protocol, Nexus Protocol ve Terraswap gibi DeFi uygulamaları da var.

İlgili – Terra kurucusu Do Kwon’un LUNA üzerine 22 milyon dolarlık bahsi

Bu öneri çerçevesinde yeni bir Terra blockchain kurulacak ve yeni LUNA coin ile yola devam edilecek. Bu token airdrop ile tüm Terra hissedarlarına dağıtılacak. Bunun için ise hem çöküş öncesi hem de sonrasında alınan hissedar görüntüsü dikkate alınacak.

Do Kwon’un sahip olduğu Terraform Labs hala Terra alt yapısının bakımından sorumlu olacak. Yeni ağın 27 Mayıs’ta başlaması planlanıyor.

Kaynak

Etiketler: