1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü Bitcoin boğasından dev kripto yatırım fonu!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ünlü Bitcoin boğasından dev kripto yatırım fonu!

Ünlü Bitcoin boğasından dev kripto yatırım fonu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mike Novogratz destekli Cryptology Asset Group, yeni kripto yatırım fonunu duyurdu! Firma, kripto ve blockchain odaklı yeni girişim fonlarına finansal destek sunmaya hazırlanıyor.

Mike Novogratz destekli firmadan yeni kripto yatırım fonu

Mike Novogratz ve Christian Angermayer gibi ünlü girişimciler tarafından kurulan Malta merkezli bir yatırım grubu olan Cryptology Asset Group, kripto VC firmalarına destek sunmaya hazırlanıyor.

Ünlü Bitcoin boğasından dev kripto yatırım fonu!

Cryptology Asset Group, kripto ve blockchain odaklı yeni girişim fonlarına 100 milyon dolar yatırım yapmak istediğini açıkladı.

Avrupa merkezli şirket, perşembe günü basına yansıyan açıklamasında, ilk kez kripto fonlarına 100 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planladığını duyurdu. Duyurunun devamında, yatırım ekibi, kripto fon portföyünü oluştururken yeni yöneticilere ve GP çekirdek sermayeye odaklanarak, girişimci bir yaklaşım benimseyeceğini açıkladı.

Esasen bu şirketin kripto sektöründeki ilk projesi değil. Daha önce de kripto varlık yöneticisi Iconic Funds ve Bitcoin (BTC) madencilik operatörü Northern Data gibi şirketlere yatırım yaparak adından söz ettirmişti.

Yeni kripto yatırım fonu hakkında yorum yapan Cryptology kurucu ortağı Angermayer şunları söyledi:

“Kripto devriminin daha en başındayız ve bu çiçeği burnunda varlık sınıfında söz sahibi olan küresel yatırımcılardan biri olmaya çalışıyoruz. Fon yatırım stratejimiz, küresel bir yaklaşım benimseyerek, mevcut yeteneklere odaklanacak ve hem kripto hem de blockchain ile ilgili şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapan fonların yanı sıra, kripto varlıklara yatırım yapan fonları da kapsayacak.”

Cryptology CEO’su Patrick Lowry’e göre, şirketin kripto pazarına daha fazla odaklanması, bu sektörün en iyi yatırım olarak büyük bir potansiyel barındırmasından kaynaklanıyor. Buna dayanak olarak ise Lowry, Cryptology’nin, yönetimi altındaki varlıkların değerini, yaklaşık 33 milyon dolardan 548 milyon dolara çıkarmasını gösteriyor.

Lowry’ye göre, Malta merkezli firma, yaklaşık olarak yılda %300’ün üzerinde bir iç getiri oranına (IRR) sahip. Ve dahası ona göre, şirket bu pozitif büyüme performansını, nispeten yeni bir varlık sınıfı olan kriptoların tetiklediği büyük değişimlere borçlu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: