1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analiz firması bu altcoinlerin alış sinyali verdiğini belirledi!

Ünlü analiz firması bu altcoinlerin alış sinyali verdiğini belirledi!

Ünlü analiz firması bu altcoinlerin alış sinyali verdiğini belirledi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analiz firması Santiment, bazı altcoinlerin alış sinyali verdiğini belirledi. Detaylar haberimizde.

Ünlü analiz firması bu altcoinlerin alış sinyali verdiğini belirledi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklamalarının ardından büyük bir çöküş yaşanan kripto piyasasında bugün tamamen kırmızı bir tablo hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içerisinde %6 değer kaybetti. BTC, 36,000 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Altcoinlerde de durum aynı. Piyasa Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliğin etkisi ile yönünü aşağı çevirdi. Ethereum, %7,5 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı anlarda 2,543 dolardan işlem görüyor.  XRP, Cardano ve AVAX, %15 değer kaybı ile güne başladı.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Bu gerilimin ortasında kripto analiz firması Santiment’ten yatırımcıların değerlendirebileceği veriler geldi. Kripto analiz firması, kripto piyasasındaki en son düşüşün ideal satın alma aralığına dört altcoin yerleştirdiğini söylüyor.

Santiment’e göre, 1inch (1INCH), Loopring (LRC), Ren Protocol (REN) ve The Sandbox (SAND) “satın al” bölgesinde.

Sürekli bir hafta sonu düşüşünden sonra, MVRV Fırsat ve Tehlike Bölgesi Modelimize göre, birkaç altcoin şimdi dip bölgesine tarihi alım bölgesine ulaştı. Bu, tipik dip alanlar açısından ortalama ticari getirilerin ilk %10’da olduğunu gösteriyor.”

Piyasa değeri/gerçekleşen değer (MVRV) metriği, bir varlığın piyasa değerinin gerçekleşen değerine oranıdır. Dolaşımdaki kripto paralar için ortalama kar/zararı gösterir ve alıcılar için önemli bir metriktir.

altcoin Ünlü analiz firması bu altcoinlerin alış sinyali verdiğini belirledi!

Santiment’in verilerine göre satın alma bölgesinde olan kripto paralarda gün içerisinde yaşanan düşüşten nasibini aldı. 1inch %12, Loopring %12, REN %11 ve TheSandbox ise %12,50 değer kaybı yaşadı.

İlgili: Loopring fiyat tahmini

Putin’in gerginliği artıran açıklamalarına Avrupa ve ABD sert yanıt verdi. Küresel piyasalar ve kurumsal alımlarda bu piyasalara daha fazla eklemlenen kripto piyasaları bu durumdan fazlasıyla etkileniyor. Ancak Rusya’nın yaptırımlarla karşı karşıya kalması durumunda SWIFT sisteminden çıkarılabileceği değerlendiriyor. Bu durumda kripto piyasası bir alternatif olarak Rusya’nın önünde kalan tek seçenek olacak. İşler böyle bir kararın ardından kripto paralar için değişebilir.

Kaynak

Etiketler: