1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analistten Ethereum yatırımcılarına uyarılar!

Ünlü analistten Ethereum yatırımcılarına uyarılar!

Ünlü analistten Ethereum yatırımcılarına uyarılar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum’un düzeltmesinin hala tamamlanmadığını belirtti. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü analistten Ethereum yatırımcılarına uyarılar!

Kripto piyasasında yaşanan düşüş bugün tersine döndü. Dün Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginliğin zirve yapması ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açıklamaları ile güne düşüşle başlayan piyasa bugün geri dönme izleri veriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 38,144 dolara yükseldi. Son 24 saatte %3,55 değer kazanan BTC’nin piyasa değeri yazının kaleme alındığı anlarda 722 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ethereum ise son 24 saat içerisinde %6,2 değer kazandı. Ether, anlık olarak 2,680 dolardan işlem görüyor. Piyasanın en değerli ikinci varlığı, 319 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. ETH’nin bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı ise %18,5.

Ethereum’un anlık teknik verileri bu şekilde iken ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, 715,000 abonesi bulunan Youtube kanalında Ethereum yatırımcılarını yakından ilgilendiren tahminler paylaştı. Cowen, altcoinlerin liderinin yeni bir boğa döngüsüne yaklaştığını ancak düzeltmesinin henüz tamamlanmadığını belirtti.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Analiste göre Ethereum, 20 haftalık basit hareketli ortalamayı (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamayı (EMA) birleştiren teknik bir gösterge olan boğa piyasası destek bandına yaklaşıyor. Ancak henüz 2,938 dolarlık bu noktaya dokunmayı başaramadı.

“Bana öyle geliyor ki burada bir miktar reddedilmeyle karşı karşıyayız.  21 haftalık EMA’ya bile ulaşamadık. Bu bana oldukça zayıf görünüyor.”

Ethereum’un 2000 doların kadar geri çekilebileceğini savunan ünlü analist, 1,700 dolara tekrar düşebileceği tezini de göz ardı etmediğini belirtiyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

ETH/BTC çiftine dair analizler de de bulunan Cowen, boğa piyasası destek bandı geri kazanılmadığı sürece ETH/BTC çitinin de düşüş eğiliminde olduğunu ifade etti.

“Ethereum/Bitcoin değerlemesi kendi boğa piyasası destek bandından reddediliyor. Buna bakıp bunlardan herhangi birinin yükselişe geçtiğini söylemek benim için zor. Şuan ikisi de yükseliş eğiliminde gözükmüyor.”

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: