Bu altcoinler uzun vadeli yatırımcılara servet kazandırabilir!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında yatırım yapılacak varlıkları seçmek günden güne zorlaşıyor. Ünlü yazar hodl için en iyi iki projeyi açıkladı. Detaylar yazımızda.

Bu altcoinler uzun vadeli yatırımcılara servet kazandırabilir!

Kripto para piyasasında her gün yeni bir varlık piyasaya sürülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile Coinmarketcap verilerine göre 9434 kripto para bulunuyor. Varlık sayısı arttıkça yatırım tercihleri zorlaşıyor.

Piyasa son iki yılda %500’ün üzerinde büyüme kat etti. Büyük bir hacme sahip olsa da hala hisse senedi piyasasının gerisinde. Anlık olarak 1,7 trilyon dolarlık değer sahip olan kripto ekosistemi geçtiğimiz yıl 3 trilyon dolara kadar yükseldi.

Kripto piyasası bu değere sahipken   Sifma’ya göre, küresel emlak piyasası 2020’de 325 trilyon dolarlık değere ulaştı. Hisse senedi piyasasının değeri ise 120 trilyon doları buluyor. Kripto paraların sahip olduğu değerin daha da fazla üzerine çıkması bekleniyor. Bu beklentinin arasında yatırım yapılacak önemli projeleri seçmek büyük önem arz ediyor.

Kripto piyasası artık çok daha kalabalık. Varlık sayısının bu kadar fazla olduğu bir pazarda tabir yerinde ise çöp projelerden uzak durmak gerekiyor. Fool.com yazarlarından Trevor Jennewine, yeni yayınlanan makalesinde iki altcoinden bahsetti ve bu altcoinlerin uzun vadeli yatırım yapan yatırımcılara bir servet kazandırabileceğini belirtti. Yazarın beklentilerini üst seviyeye çıkaran bu altcoinlere ve teknik verilerine göz atalım.

  1. Fantom (FTM)

Fantom, FTM tarafından desteklenen akıllı bir sözleşme platformudur. Her düğümün (bilgisayarın) blok zincirindeki olayların zaman sırasını yakalamasını sağlayan, Lachesis olarak bilinen bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs protokolüdür. Bu amaçla Fantom, saniyede binlerce işlem gerçekleştirebiliyor. İşlem ücretleri de çok düşük olan Fantom, Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için kullanılan kodlama dili olan Solidity ile uyumlu olarak çalışıyor.

İlgili: Fantom nedir, geleceği nasıl?

Geçen yıl boyunca, günlük işlem hacmi 10.000’den yaklaşık 1 milyona fırladı ve Fantom şu anda platforma yapılan 8,1 milyar dolarlık yatırımla en popüler beşinci DeFi ekosistemi konumunda. Bu büyümenin devam edeceği tahmin ediliyor.


İlgili: Fantom (FTM) fiyat tahmini

Fantom (FTM), yazının kaleme alındığı anlarda 1,57 dolardan işlem görüyor. FTM’nin toplam piyasa değeri 3,9 milyar dolar. Altcoin tüm zamanların en yüksek değerini 3,48 dolar ile 28 Ekim 2021’de gördü.

Fantom (FTM)  fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

altcoin Bu altcoinler uzun vadeli yatırımcılara servet kazandırabilir!

  1. Avalanche (AVAX)

Türk akademisyen Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in başında olduğu proje en iyi akıllı sözleşme platformlarından biri olarak gösteriliyor. İşlem hızı ile dikkat çeken platform son dönemlerde ilk zamanları kadar düşük işlem ücretleri sunamasa da hala gidecek çok yolu var. Saniyede 4500 işlem işleyebiliyor. Her bir işlemi 2 saniyeden kısa sürede gerçekleştiriyor.

İlgilli: AVAX nedir, geleceği nasıl?

İcra Kurulu Başkanı Emin Gün Sirer, uzun vadeli hedefin geleneksel finansı alt etmek olduğunu kısa vadede ise DeFi’yi iyileştirmek olduğunu söylüyor.

İlgili: AVAX fiyat tahmini

AVAX, 72 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 18 milyar dolar olan kripto para tüm zamanların en yüksek değerine 146 dolar ile 21 Kasım 2021’de çıktı.

Avax fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

altcoin Bu altcoinler uzun vadeli yatırımcılara servet kazandırabilir!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu altcoinler uzun vadeli yatırımcılara servet kazandırabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.