1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analistten dikkat çeken Ethereum tahmini!

Ünlü analistten dikkat çeken Ethereum tahmini!

Ünlü analistten dikkat çeken Ethereum tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının merakla beklediği Merge güncellemesinin tamamlanmasına günler kala ünlü kripto analistinden dikkat çeken bir Ethereum tahmin geldi. Detaylar haberimizde.

Ünlü analistten dikkat çeken Ethereum tahmini!

Kripto para piyasasında merakla beklenen Ethereum birleştirmesinin tamamlanmasına günler kaldı. Ethereum’da köklü bir değişiklik yapacak olan güncelleme sonrasında yatırımcıların Ethereum’dan beklentisi yükseldi.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Popüler bir kripto analisti Jason Pizzino, 275 bin YouTube abonesine güncelleme ile ilgili beklentilerini açıkladı. Ünlü analist, Ethereum’u analiz etti ve şu anda yaklaşık bir hafta içinde gerçekleşmesi beklenen güncellemeden kısa bir süre sonra kısa ve orta vadede ETH fiyatının duvara çarpabileceğini söyledi.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Pizzino, birleşme gerçekleştikçe ETH’nin beklenilenden düşük bir zirve oluşturacağından endişe duyduğunu ve bunun da  Ethereum yatırımcıları için acı verici fiyat hareketinin önünü açacağını söyledi.

“Ethereum, 50 [fibonacci] seviyesinin üzerinde kapattı. Yani temelde burada fiyat açısından gördüğümüz gerçekler şunlar: 50’nin üzerinde direnç seviyesi, boğa piyasası döngüsünün önceki destek seviyelerine göre hala yaklaşık 1.700 dolar.”

ETH, 1.700 dolarda dirençle karşılaşır ve geri çekilirse, Pizzino boğaların başının belada olacağına inanıyor.

“Uyarı, bir önceki tepeden daha düşük bir tepe oluşturuyor ve bence biraz felakete yol açacak. En azından kısa ve orta vadede.”

Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre son 24 saat içerisinde %4,5 değer kazandı ve 1.664 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son yedi günde ise %10 değer kazandı. Ethereum’un dominasyon oranı %20,5’e yükseldi.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Bitcoin için de değerlendirme yapan Pizzino, önemli bir destek alanını kaybederse Bitcoin’in zor bir ay geçirebileceğini söyle.di. Pizzino’ya göre, BTC günlük grafikte 19.500 doların altında kapanırsa, 18.700 dolara çekilebilir.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

Etiketler: